Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK barınakları harekatıyla imha edildi

Eruh, Tendürek Dağı, Şemdinli ve Yüksekova'da terörist gruplar ile 'ın kuzeyinde teröristlerce kullanıldığı tespit edilen mevzi, sığınak ve barınaklar harekatıyla imha edildi. Ayrıca Şırnak'ta, bomba yüklü bir araç yol emniyet ve kontrol noktasında patlatılarak yapılan saldırıda, araç içerisindeki bir bölücü terör örgütü mensubu terörist öldü.

Giriş Tarihi: 11.6.2016 17:22 Güncelleme Tarihi: 11.6.2016 19:27
PKK barınakları hava harekatıyla imha edildi

Eruh, Tendürek Dağı, Şemdinli ve Yüksekova'da terörist gruplar ile 'ın kuzeyinde teröristlerce kullanıldığı belirlenen mevzi, sığınak ve barınaklar harekatıyla imha edildi. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, dün, Siirt, Van, kırsalı ile Irak'ın kuzeyindeki terörist gruplara yönelik hava harekatı düzenlendi. Buna göre, Siirt Eruh, Van Tendürek Dağı, Hakkari Şemdinli ve Yüksekova kırsalında güvenlik kuvvetlerine saldırı hazırlığındaki terörist gruplar ile Irak'ın kuzeyindeki Gara, Sinat-Haftanin ve Hakurk'da, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen silah mevzi, sığınak, barınak ve mağaralar hava harekatıyla imha edildi.

HAKKARİ'DE ASKERE SALDIRI: 2 ŞEHİT 4 YARALI

BOMBA YÜKLÜ ARAÇLA SALDIRDILAR İÇİNDEKİ TERÖRİST PARÇALANDI

Ayrıca, Şırnak'ta, bomba yüklü bir araç yol emniyet ve kontrol noktasında patlatılarak yapılan saldırıda, araç içerisindeki bir bölücü terör örgütü mensubu terörist öldü. Olayla ilgili üç şüpheli gözaltına alındı.

Şanlıurfa Ceylanpınar'da, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist, Gaziantep Oğuzeli'de de Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan DAEŞ terör örgütü mensubu bir terörist yakalandı. Siirt Eruh, Şırnak Uludere, Tunceli Ovacık ve Irak kuzeyindeki bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce, güvenlik güçlerine yapılan taciz ateşlerine de anında karşılık verildi. Hakkari Çukurca'da, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce karayoluna yerleştirildiği tespit edilen bir el yapımı patlayıcı imha edildi. Öte yandan, Diyarbakır Lice kırsalında, 4 Haziran'da düzenlenen hava harekatında, bölücü terör örgütü mensubu 13 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

DİYARBAKIR KULP'TA KARAKOLA BOMBALI SALDIRI

BATMAN'IN SASON İLÇESİNDE VATANDAŞLARIN İHBARI ÜZERİNE HAREKETE GEÇEN JANDARMA, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YA AİT PATLAYICI DEPOSU BULARAK, İMHA ETTİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK barınakları hava harekatıyla imha edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN