Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Bu kadar adaletsizliği kaldırmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MÜSİAD iftardında yaptığı konuşmada daki gelir adaletsizliğine çekti ve "Bu kadar adaletsizliği dünya kaldırmaz" dedi.

Giriş Tarihi: 12.6.2016 23:04 Güncelleme Tarihi: 12.6.2016 23:58
Erdoğan: Bu kadar adaletsizliği dünya kaldırmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre 'nde MÜSİAD'ın geleneksel iftar programına katıldı. Erdoğan konuşmasında daki gelir adaletsizliğine çekti.

SURİYELİ VE IRAKLI MİSAFİRLERİMİZE DE SAHİP ÇIKMALIYIZ

"Bereket, ortağı çoğaldıkça artar. Ramazan ayını bu gerçeklerin şuuruyla yaşamak, hepimiz için en büyük kazanım olacaktır. Bizim ülke ve millet olarak, dünyadaki hiçbir mazluma, hiçbir garibe sırtımızı dönme hakkımız yoktur. Yakın çevremizden başlayarak ülkemizdeki tüm ihtiyaç sahiplerini gözetmenin yanında, Suriyeli misafirlerimize de Iraklı misafirlerimize de sahip çıkmalıyız.

"BU KADAR BÜYÜK ADALETSİZLİĞİ DÜNYA KALDIRMAZ"

Milyonlarca Müslüman'ın zor şartlar altında hayatta kalma mücadelesi verdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan "Halen Akdeniz'in suları yüzlerce mülteci için mezarlığa dönüşmeyi sürdürüyor. Afrika'da iftarlarını açmak için yiyecek bulamayan kardeşlerimiz var. Bereket ortağı çoğaldıkça artar. Suriyeli ve Iraklı kardeşlerimize sahip çıkmalıyız. Sayıları 100 civarında olan dolar milyarderlerin sahip olduğu zenginlik dünyanın yarısı olan 3,5 milyar insanın toplam varlığına eşittir. Yani terazinin bir kefesinde yüz kişi diğer kefesinde 3,5 milyar insan. Biraz daha ölçüyü genişlettiğimizde terazinin bir kefesinde dünya nüfusunun yüzde 1'ini, diğer kefesinde 99'unu görüyoruz. Bu kadar büyük adaletsizliği dünya kaldırmaz. Dünyanın yüzde 99'u kalan yüzde biri için çalışıyor ve onları bir türlü doyuramıyorsa burada ciddi bir sorun vardır" diye konuştu.

Erdoğan: Bu kadar adaletsizliği dünya kaldırmaz

"3 YILDIR ÜLKEMİZDE YAŞANAN HADİSELER EKONOMİYİ YORDU AMA KÜÇÜLTMEDİ"
Yaşanan tüm sıkıntılara rağmen Türkiye'nin birinci çeyrekte büyüme oranının 4.8 olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Daha iyi olacak. Verdikçe azalmayacak. Verdikçe çoğalacak. 6 yılda 10 milyar dolar biz mültecilere harcama yaptık, bir o kadar da STK ve belediyeler yaptı. Eksildi mi, eksilmedi. Dünyadaki mazlumlara el uzatırken ülkemizdeki mağdurları asla ihmal etmedik. Türkiye tüm tahminleri ve temennileri aşan bir oranda büyümeyi başardı. Paylaşmak bereketlidir. Son 3 yıldır ülkemizde ardı ardına yaşanan hadiselerin ekonomiyi yorduğunun farkındayız. Ama küçülttüğünü kabul etmiyoruz. 'Gezi' olayları, 17-25 Aralık darbe girişimi, bölücü terör örgütünün eylemleri, art arda yaşanan iki genel seçim, Suriye'deki gelişmeler, Rusya ile yaşanan uçak krizi gerçekten yorucuydu. İnşallah bu dönemi yavaş yavaş geride bırakacak, 2023 hedeflerimize süratle yol alacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Bu kadar adaletsizliği dünya kaldırmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN