Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nun oğlu babasının yöntemini eleştirdi!

Hazırladığı doktora tezi kapsamında 1 Kasım seçimlerinin ardından çalışma yapan Kerem Kılıçdaroğlu, "Sokağa çıkmak 'ye kaybettirir" dedi. Oğul Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin muhtarlarla iyi bir ilişki içinde olmasını da değerlendirirken "Muhtar bildiklerini AK Parti ilçe başkanına anlatıyor. İlçe başkanı için sıkıntı yok ve sorunları kolayca halledebiliyor." dedi.

Giriş Tarihi: 13.6.2016 13:11 Güncelleme Tarihi: 13.6.2016 13:24
Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu babasının yöntemini eleştirdi!

lideri 'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, Al Jazeera'den İrfan Bozan'a röportaj verdi.

Kerem Kılıçdaroğlu'na göre CHP'nin oylarını artıracak en etkili olabilecek yöntem, sokağa çıkmak değil seçmenin ayağına gitmek olduğunu söyledi.

İşte o röportajın bir kısmı;

"Benim edindiğim izlenim AK Parti'nin muhtarlarla ilişkisi çok iyi. Muhtarlar neden önemli? Mahalleyi tanıyor. Kimin ne sorunu var biliyor. Muhtar bildiklerini AK Parti ilçe başkanına anlatıyor. İlçe başkanı için sıkıntı yok ve sorunları kolayca halledebiliyor. Muhtarlarla bu bağ kurulmuş durumda. Seçmende bunları biliyor. Bir sorunu olduğunda o sorununu oraya taşıyabiliyor"

CHP NE YAPABİLİR?

"CHP aynı yardımı yapamaz. O gücü yok. Senede bir iki kez yapabilir belki. Parti olarak düzenli bir şekilde seçtiğiniz bölgelere, mahallelere gidersiniz onlarla diyaloğa girersiniz. CHP bunu yılın belli günlerinde, belli organizasyonlarda stand açarak yapıyor. Bunun ötesine geçmek gerekiyor. Ev ziyaretleri yapılabilir, ev ziyaretleri çok önemli. Örgütte meydanlara inelim görüşü de var. Meydanlara inmenin şöyle bir riski var bence. Dünya Değerler Araştırması'na göre Türkiye en muhafazakar ülkelerden biri ve insanların protesto olayına bakış açısı çok mesafeli. Siz meydanlara inelim diyorsunuz meydanlara inince muhtemelen AK Parti seçmeni bunu kendisine tehdit olarak alacak. Bana karşı protesto yapıyorlar algısı oluşacak."

SOKAĞA ÇIKMAK CHP'YE KAYBETTİRİR Mİ?

"Sokağa çıksınlar ama büyük bir protesto yapalım şunu engelleyelim demenin bence çok getirisi yok. Bunu belirli bölgelerde mesela Kadıköy'de yapabilirsiniz ama bunu Esenler'de yaparsanız muhtemelen ters tepecek. Meydanlara inelim söylemi güzel, kulağa hoş geliyor ama riskli de olabilir. Artık hakim parti sistemi var. AK Parti herşeyi kontrol ediyor hukuk ellerinde durum böyle olunca polisi de onlar kullanıyor, çevik kuvveti üzerinize salıyor. Sen orada eylem yap, yapma şiddet uyguluyorlar. Karışıklık çıkaran CHP imajı veriliyor. Esenler'de bahsettiğiniz gibi bire bir çalışma yapacak CHP kadrosu var mı? Yapı çok sınırlı 500 bin nüfuslu bir yerde 5000 üyeden bahsediyoruz. Bunun da sadece yüzde 10-15'i aktif üye. Seçim zamanı biraz artıyor ama gene de yetersiz. En büyük rakibiniz olan AK Parti'ye kıyasla sayınız çok düşük. Çalışmalar seçim dönemi ile sınırlı olunca AK Parti'ye veren yine oyunu AK Parti'ye verecek"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu babasının yöntemini eleştirdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN