Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurtulmuş'tan önemli açıklaması!

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ile arasındaki ilişkilere işaret ederek, “Suriye başta olmak üzere görüş ayrılıklarımız devam edebilir. Asıl olan barışın tesis edilmesidir. Ortaya çıkan huzursuzluk konusu olan meselelerin aşılabilmesidir. Ümit ediyorum tarafından da benzer bir sinyal gelecektir” dedi.

Giriş Tarihi: 14.6.2016 23:26 Güncelleme Tarihi: 14.6.2016 23:33
Kurtulmuş'tan önemli Rusya açıklaması!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, gazetecilerle iftar yemeğinde bir araya geldi. Kurtulmuş, yemek sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

ile ilişkilerin sorulması üzerine Kurtulmuş, "Rus uçağının düşürülmesi ile ilgili başlayan süreçte olarak görüşlerimizi açık bir şekilde ifade ettik. Rus uçağı kasten düşürülmüş değildir. En başta itibaren, Sayın Cumhurbaşkanımız da bizler de eğer bu uçağın kimliği bilinseydi başka bir sonuç olurdu denmiştir. Ne Türkiye 'dan ne Rusya Türkiye'den vazgeçemez. Bu kadar derin ilişkileri olan, komşu iki ülkenin arasındaki ilişkinin normalleşmesidir esas olan. Ümit ediyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın mektuplarıyla birlikte bu normalleşme sürecinde önemli adım atılmıştır. Bu normalleşme sürecinin aynı zamanda beyanıdır. Bu şu anlama gelmiyor. Türkiye'nin bu sürecin normalleşmesine ilişkin iradesinin de aynı zamanda beyanıdır öyle görmek lazım. En kısa zamanda uçak krizi ile başlayan Türkiye Rusya arasındaki ilişkilerde düzelme ortaya çıkar. Ancak bu şu anlama gelmiyor, Türkiye ile Rusya bütün siyasi konularda anlaşıyorlar anlamına gelmiyor. Suriye başta olmak üzere görüş ayrılıklarımız devam edebilir. Asıl olan barışın tesis edilmesidir. Ortaya çıkan huzursuzluk konusu olan meselelerin aşılabilmesidir. Ümit ediyorum Rusya tarafından da benzer bir sinyal gelecektir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtulmuş'tan önemli Rusya açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN