Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye’nin kuzeyinde oluşuma izin vermeyiz

Giriş Tarihi: 14.6.2016
Suriye’nin kuzeyinde oluşuma izin vermeyiz

Suriye’de ’nin geleceğini tehdit edecek bir oluşuma kesinlikle müsaade edilmeyeceği belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sonuna kadar karşı çıkacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde AK Parti milletvekilleriyle iftarda bir araya geldi. Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı iftarda şunları söyledi:
Milletvekillerimiz 'nin zor bir döneminde gerçekten tarihi bir mücadele veriyorlar. Milletvekillerimizin çok çalıştığını, çok yorulduğunu biliyorum. Ama üstlendiğiniz vazife sizlere çalışmaktan ve yorulmaktan şikayet etme hakkı vermiyor. Tam tersine sizlerden daha çok çalışmanızı, daha çok üretmenizi, ülkemizin ve milletimizin geleceğine daha çok katkı sağlamanızı bekliyor.
Biliyorum ki Meclis gündeminde pek çok önemli konular var. Bunları mutlaka hayata geçirerek 'nin önünü açmanız, yürüyüşü hızlandırmanız gerekiyor. Bana göre bir numara, süratle adımını atmanız gereken parlamento İçtüzüğü'nü değiştirmenizdir. Çünkü parlamentonun şu andaki çalışmasına adeta mevcut İçtüzük bir ilkellik getiriyor. Bu ilkellikten kurtulmamız lazım. Cumhuriyeti'ne, Türk halkına masaların üzerinde dolaşan parlamenterler yakışmıyor. Tahrik esaslı bir parlamento çalışması yakışmıyor.
Bizi 79 milyon izlemiyor, bunu bilin. Bizi tüm İslam dünyası, hatta tüm insanlık izliyor. Burada ne olup bittiğini adım adım izleyen bir dünya var. Diyeceksiniz ki bu ne ağır bir imtihandır. Diyeceksiniz ki bin bir başlı kartalı nasıl taşır kanarya? Taşır arkadaşlar. İnanırsanız, azmederseniz, çalışırsanız, cesur olursanız bin bir başlı kartalı bu kanarya taşır.

ASKERİ İMKAN VURGUSU
Terör örgütleriyle içerde ve dışarıda yürüttüğümüz mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Devletin teröriste demir yumruğunu, mağdur olan bölge halkına da şefkatli yüzünü gösterecek tüm önlemleri alarak huzur ve güven ortamını tesis edip güçlendireceğiz. Suriye sınırlarımızda ülke ve millet olarak geleceğimizi tehdit edecek bir oluşuma, siyasi, diplomatik, askeri tüm imkânlarımızı kullanarak sonuna kadar karşı çıkacağız. Kim olursa olsun Suriye'nin kuzeyinde böyle bir oluşuma Türkiye olarak asla müsaade edemeyiz.
AB ile olan ilişkilerimizi, onurlu duruşumuzu ve milli çıkarlarımızı koruyarak gittiği yere kadar götüreceğiz. O yerli ve milli duruşumuz asla zedelenmemeli. Türkiye sıradan bir millet, sıradan bir ülke değildir. Bizim kimse tahammülümüzü test etmesin. Bu noktada hükümetimiz inanıyorum ki gerekli cevapları gereken yerde gerekenlere tam hakkıyla verecektir, vermelidir. Zira, sene 63, sene 2016... 53 yıldır oyaladılar, oyalıyorlar. Bu nereye kadar devam eder. İşte bunun kararını hükümetimiz, hep birlikte vererek adımı da ona göre atmalıyız.İŞÇİLERLE RAMAZAN HATIRASI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda yapımı tamamlanan camide incelemede bulundu. Erdoğan, daha sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapımı bitmek üzere olan kongre ve kültür merkezini gezdi. Erdoğan cami ve merkezde işçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Erdoğan, dün ayrıca, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'i Beştepe'de kabul etti.

Erdoğan: "Kimse bizim tahammülümüzü test etmesin"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye’nin kuzeyinde oluşuma izin vermeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN