Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Binali Yıldırım'dan sürpriz telefon

Başbakan Yıldırım, Başkan Yardımcısı Biden'i telefonla arayarak taziyelerini iletti - Yıldırım, görüşmede, ABD'nin Orlando kentinde gerçekleştirilen terör saldırısını kınayarak, terörle mücadele eden ve teröre birçok vatandaşını kurban veren Türkiye'nin, ABD halkının acısını anladığını ve paylaştığını bildirdi

Giriş Tarihi: 15.6.2016 23:02 Güncelleme Tarihi: 15.6.2016 23:04
Başbakan Binali Yıldırım'dan sürpriz telefon

Başbakan Binali Yıldırım, Başkan Yardımcısı Joe Biden ile telefonda yaptığı görüşmede, ABD'nin Orlando kentinde gerçekleştirilen terör saldırısını kınayarak, terörle mücadele eden ve teröre birçok vatandaşını kurban veren Türkiye'nin, ABD halkının acısını anladığını ve paylaştığını belirtti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yıldırım, Biden'i telefonla arayarak, ABD'nin Florida eyaletindeki Orlando kentinde gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı.

ABD hükümeti ve halkına başsağlığı ile dayanışma dileklerini ileten Yıldırım, görüşmede, terörle mücadele eden ve teröre birçok vatandaşını kurban veren Türkiye'nin, ABD halkının acısını anladığını ve paylaştığını bildirdi. Terörün dini, milleti ve mezhebi bulunmadığına işaret eden Yıldırım, bu doğrultuda, Türkiye'nin DAEŞ, PKK/PYD/YPG dahil olmak üzere tüm terör örgütleriyle etkin bir şekilde mücadele etme konusunda kararlı olduğunu vurguladı.

Biden de taziye dilekleri için Yıldırım'a teşekkür etti. Türkiye'nin ABD'lilerin acısını en iyi anlayacak konumda olduğunu bildiğini ifade eden Biden'in, terörün herhangi bir din veya milletle özdeşleştirilmemesi tespitine iştirak ettiği kaydedildi.

Görüşmede, terörle mücadele konusunda uluslararası işbirliğinin ve dayanışmanın büyük önem taşıdığına dikkati çeken iki lider, terörle mücadele dahil, ortak gündemdeki tüm konuları ileri dönemde ayrıntılı şekilde ele almak konusundaki arzularını teyit etti.

ERDOĞAN'DAN OBAMA'YA TAZİYE TELEFONU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Binali Yıldırım'dan sürpriz telefon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN