Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hesap veremeyen SABAH’a saldırdı

Cezaevinde teröristleri ziyaret etmelerinin hesabını kamuoyuna veremeyen , çareyi SABAH’a saldırmakta buldu ve Genel Kurul’u birbirine kattı

Giriş Tarihi: 15.6.2016
Hesap veremeyen CHP SABAH’a saldırdı
Genel Kurulu'nda, 'nin, "CHP'yi terörle yan yana göstermeye yönelik algı operasyonlarının araştırılması ve 2016 yılında cezaevinde terör örgütleriyle ilişkiye geçtiği iddia edilen 24 CHP milletvekilinin incelenerek gerçeklerin ortaya çıkmasına yönelik araştırma önerisinin" görüşmelerinde, AK Parti ile CHP'li milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın "CHP milletvekilleri 2016 yılında 81 teröristi cezaevinde ziyaret ettiği" yönündeki açıklamalarının yer aldığı SABAH gazetesini kürsüden gösterdi. Ağbaba, daha sonra da CHP'li milletvekillerinin isim isim hedef gösterildiğini öne sürüp arka arkaya hakaretlerini sıraladı.

TANAL VE PKK PAÇAVRALARI
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş da CHP Milletvekili Mahmut Tanal'ın PKK paçavraları ve terörist elebaşı Abdullah Öcalan'ın afişlerinin arkasında verdiği fotoğrafı gösterdi. CHP'lilerin Mehmet Muş'un gösterdiği fotoğrafa tepki göstermesi üzerine Meclis yine gerildi. AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç'ın konuşması sırasında da AK Parti ve CHP'li milletvekilleri arasında tartışma ve gerginlik yaşandı. CHP'li milletvekilleri, Dalkılıç'ın, "terör örgütü mensuplarını cezaevinde ziyaret eden CHP'li milletvekillerine ait olduğunu" iddia ettiği listeyi okumasına tepki gösterdi. TBMM Başkanvekili Bahçekapılı, gerginliğin uzaması üzerine birleşime yeniden ara verdi ve grup başkan vekillerini Başkanlık Divanı arkasındaki odaya çağırdı. Tekrar açılan birleşimde CHP'nin önerisi kabul edilmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hesap veremeyen CHP SABAH’a saldırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN