Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ovacık ini, PKK ile ittifak yapan sol örgütler üstlendi

Giriş Tarihi: 15.6.2016 14:16
Ovacık eylemini, PKK ile ittifak yapan sol örgütler üstlendi

'nin Ovacık İlçesi'nde 3 gün önce adliye lojmanlarına yapılan ve 9 kişinin yaralandığı yüklü araçlı saldırıyı, PKK ile birliği yapan Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) ismini alan örgüt üstlendi.

Örgüte ait internet sitesinde 9 sivil vatandaşın yaralandığı le ilgili yapılan yazılı açıklamada, 'nin Ovacık İlçesi'nde bulunan savcılık ve polis özel harekat lojmanlarına yönelik kapsamlı bir sabotaj eylemi düzenlendiği belirtilerek, eylemi Halkların Birleşik Devrimci Hareketi (HBDH) örgütünün silahlı elemanlarının yaptığı ifade edildi.

OVACIK'TA ASKERE SALDIRI: 1 ŞEHİT

KIŞ AYLARINDA PKK İLE BİRLİKTE HAREKET EDECEKLERİNİ AÇIKLAMIŞLARDI

Tunceli kırsal alanında silahlı faaliyet gösteren yasadışı sol örgütler, TKP/ML TİKKO, MKP HKO, MLKP örgütleri kış aylarında yaptıkları açıklamada, bundan böyle Tunceli kırsalında PKK ile ortak hareket edeceklerini ve eylem birliği içinde olduklarını, bu nedenle de Halkların Birleşik Devrimci Hareketi (HBDH) ismini aldıklarını açıklamıştı. Güvenlik güçlerinin verdiği bilgiye göre Tunceli kırsalında PKK ve sol örgüt mensubu toplam 600 civarında silahlı militan bulunduğu tahmin ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ovacık eylemini, PKK ile ittifak yapan sol örgütler üstlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN