Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK çözüm sürecini Esad için bitirmiş

Terör örgütünün eski yöneticilerinden Nizamettin Taş, ’deki hakim güçlerin Türkiye’nin ve denkleminin dışında tutulması için PKK’yı kullandığını söyledi.

Giriş Tarihi: 15.6.2016 10:22
PKK çözüm sürecini Esad için bitirmiş

PKK'da 30 yıl boyunca kalan ve örgütün en üst yönetimine çıktıktan sonra 2004'te ayrılan Nizamettin Taş, PKK, HDP ve PYD'ye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kuzey 'ta Bölgesel Kürt Yönetimi'ne yakınlığıyla bilinen internet sitesine röportaj veren Taş, örgütün kirli planlarını gözler önüne serdi. Taş, çözüm sürecini bitirip çatışmalı ortamı yeniden başlatmak için hiçbir sebep bulunmamasına karşın PKK'nın, İran ve 'nin etkisinde kalarak süreci sabote ettiğini söyledi.

PKK'NIN SÖZDE SORUMLULARINDAN BİRİ DAHA ÖLDÜRÜLDÜ

HENDEKLERİN BAŞARIYA ULAŞMA ŞANSI YOKTU

PKK'nın hendek ve barikatlarla başlattığı çatışma döneminin hiçbir amacı ve stratejisinin olmadığını anlatan Taş "Bu hedeften yoksun bir adımdı. Bundan dolayı başarıya ulaşma şansı yoktu"şeklinde konuştu.

PKK BAAS REJİMİNİN VARLIĞI İÇİN MÜCADELE ETMİYOR

PYD'nin de bölgede çok olumsuz bir siyaset izlediğine dikkat çeken Taş, "Kürtlerle değil, diğerleriyle ittifak yapıyorlar. Bu tehlikeli bir durumdur. Baas rejimi ve İran ile ilişkileri var. PKK ve PYD, Baas rejiminin varlığı için değil, Kürtlerin geleceği için mücadele etmelidir. PKK'nın artık Kürt düşmanı siyasetinden vazgeçmesi gerekiyor.

HDP'Lİ BELEDİYELER PKK'YA PARA AKTARMIŞLAR

BU BİR TUZAKTI

Taş şunları söyledi "Çıkarılan çatışmaların bir izahı yok. Eğer buna bir isim verilecekse, bu Kürt gençlerini kırıma uğratma savaşıydı. 'Binlerce insan öldü, şehirler yok oldu. Neyin uğruna? Burada bir tuzak var. Bazıları PKK'nın bunu kavrayamadığını söylüyor. Yok öyle bir şey."

TASERONLUK YAPTIRDILAR

Taş "Rojava üzerine bir savaş var. Savaşan güçler Türkiye'yi denklemin dışına itmek için böyle bir savaş başlattılar. Bunu PKK'nın eliyle yaptılar. Bölge buna feda edildi. PKK ve HDP' de Kuzey 'de statü peşinde "dedi.

BRÜKSEL'DE BULUŞTULAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK çözüm sürecini Esad için bitirmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN