Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Telsiz konuşmalarında infaz talimatı

Giriş Tarihi: 15.6.2016 15:52
Telsiz konuşmalarında infaz talimatı

Terör örgütündeki infazlar telsiz konuşmalarında ortaya çıktı.  Valiliğinden, terör örgütü PKK'nın telsiz konuşmalarına, "ajan" oldukları gerekçesiyle 3 teröristin infaz edildiğine ilişkin görüşmelerin yansıdığı bildirildi.

Valiliğinden yapılan açıklamada, teröristler arasında geçen telsiz konuşmalarında, bölücü terör örgütünün sözde eyalet sorumlusu "Peri" kod adlı teröristin talimatıyla "Şerzan" kod adlı terörist tarafından 3 elamanının öldürüldüğünün ortaya çıktığı belirtildi.

Teröristlerden Orhan Kaya ile Nedim Aslan'ın cenazesinin Bulanık'ta 11 Haziran 2016'da defnedildiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ailelerin ve cenazeye katılan yakınlarının terör örgütünün çocuklarını acımasızca katletmesine tepkisi cenazeye yansıyan sessizlikte açıkça görüldü. Aynı şekilde örgüt tarafından katledilen Varto nüfusuna kayıtlı Fırat Koçhan isimli teröristin cenazesi halen Erzurum Adli Tıp Kurumunda bulunmakta. Yetkililerce Fırat Koçhan'ın ailesine çocuklarının terör örgütü tarafından katledildiği bilgisi verildi. Bölücü terör örgütü bölgesinde ajan oldukları gerekçesiyle infaz edilerek bir kuyuya atılan üç teröristin ailelerinin tepkisinden çekinerek, kamuoyunu yanıltmaya yönelik kurgulamalar telsiz görüşmelerine de yansıdı. Ancak bölge halkının bu kurgulara itibar etmediği, her geçen gün bölücü terör örgütünün sözde özgürlükleri için savaştığı yalanına olan inancını kaybettiği ve çocuklarının örgüt tarafından katledilmelerine sessiz tepkilerinin gibi büyüdüğü görülüyor."

HAİN SALDIRI PKK'LILARIN TELSİZ KONUŞMASINDA

HAİNLERİN DÜRÜMLÜ KATLİAMI TELSİZ KONUŞMALARINA BÖYLE YANSIDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Telsiz konuşmalarında infaz talimatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN