Ankara'da yolun çökmesine neden olan firmaya cezası

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yolun çökmesine neden olan firmaya, 1 milyon 273 bin 410 lira cezası kesti.

Giriş Tarihi: 16.6.2016 16:05
Ankara'da yolun çökmesine neden olan firmaya para cezası

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Kırkkonaklar ile Gaziosmanpaşa arasında yer alan Mercan Caddesi kenarında çalışması yapan K-G Emlak İnş. Taah. Tur. San. Tic. A.Ş.'ye (Kocalar Grup) hatalı inşaat çalışması sonucundayolun bir bölümünün tamamen çökmesine neden olduğu için 1 milyon 273 bin 410 TL cezası uygulandığını bildirdi.

CEZA BU KADARLA KALMAYACAK

Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Büyükşehir Belediyesi'nce firmaya uygulanan cezasının, sadece yola verilen zarardan dolayı kesildiğini, yolun altında bulunan su, kanal, doğalgaz ve iletişim hatları gibi altyapıların da tamamen zarara uğradığını bildirerek ilgili kurumların kesecekleri cezalarında ayrıca olacağını belirtti.

"YOL GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK ZORUNDAYDI"

Üçpınar, kesilen cezayla ilgili şu açıklamayı yaptı: "İnşaatı yapan firma, inşaat çalışmasını gerçekleştirirken yol güvenliğini sağlamak zorundaydı. Yerinde yaptığımız tespitlerde, yoldaki çökmenin, tekniğine uygun yapılmayan kazı ve forekazık sisteminin yetersizliğinden kaynaklandığı görülmüştür. bu nedenle ilgili firmaya, tam tamına 1 milyon 273 bin 410 lira para cezası uygulanmıştır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da yolun çökmesine neden olan firmaya para cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN