Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Bozdağ ile milletvekilleri arasında tartışma

Adalet Komisyonu'nda Adalet Bakanı ile milletvekilleri arasında tartışma çıktı.

Giriş Tarihi: 16.6.2016 13:21 Güncelleme Tarihi: 16.6.2016 17:12
Bakan Bozdağ ile CHP milletvekilleri arasında tartışma

Meclis Adalet Komisyonunda Danıştay ve Yargıtay ile ilgili kanun tasarısının görüşmeleri sırasında milletvekilleri Mahmut Tanal ile Sezgin Tanrıkulu Adalet Bakanı 'ın üzerine yürüdü.

Tasarının görüşmeleri sırasında chp milletvekillerinin cezaevinde PKK ve DHKPC' lilerin ziyareti gündeme geldi. CHP, milletvekilleri Adalet Bakanı Bozdağ'dan cezaevinde terösitleri ziyaret eden isimleri açıklamasını söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon kanalında yaptığı açıklamaları hatırlatarak "PKK ve DHKPC' lileri ziyaret ettiğinizi sizin genel başkanınız açıkladı. Hangi CHP milletvekillerinin ziyaret ettiği bizim kayıtlarımızda vardır. Ben sadece genel rakamları açıkladım,hiçbir CHP milletvekili ismini açıklamadım ama yazılı soru önergesi verirseniz açıklarım.
"dedi

CHP Lİ AĞBABA AÇIKLAMASINI İSTEMEDİ

CHP Malatya milletvekili Veli Ağbaba'nın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ a hakarete yönelik sözleri üzerine Bozdağ "Bana hakaret edip duruyorsun ama kimleri ziyaret ettiğinin listesi elimizde var. Hem ziyaret ediyorsun hem de inkar ediyorsun, istiyorsan bunları burada tek tek açıklayayım"dedi. Bozdağ'ın bu sözleri üzerine CHP'li Ağbaba'nın "Hayır açıklamayın onları, hayır açıklamayın onları" demesi dikkat çekti.

Adalet Bakanı Bozdağ CHP milletvekillerine TBMM Başkanına yazılı soru önergesi vermeleri halinde hangi milletvekillerini ziyaret ettiğini açıklayacağını söyledi.

BOZDAĞ'IN ÜZERİNE YÜRÜDÜLER

CHP'li Mahmut Tanal Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın önündeki dosyayı almaya çalıştı , Sezgin Tanrıkulu ise Bakan Bozdağ'ın üzerine yürüdü

Komisyonda gergin tartışma

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Bozdağ ile CHP milletvekilleri arasında tartışma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN