Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TRT Kurdi'den 'Şemsettin Özaykan' açıklaması

Giriş Tarihi: 17.6.2016 19:28
TRT Kurdi'den 'Şemsettin Özaykan' açıklaması

Sosyal medyada ve bazı sitelerinde videosu yayınlanan Şemsettin Özaykan'ın TRT Kurdi ile bir ilişkisinin olmadığı belirtildi.

Sosyal medyada ve bazı sitelerinde videosu yayınlanan Şemsettin Özaykan'ın TRT Kurdi programcısı olmadığı ve videodaki konuşmaları TRT Kurdi'de yapmadığı bildirildi.

TRT Kurdi'den yapılan açıklamada, sosyal medyada "TRT Kurdi Programcısı Şemsettin Özaykan: Namaz Kılmayan idam edilir" başlığıyla dolaşıma sokulan bir video olduğu ve bazı internet sitelerinin de bunu haber olarak verdiği belirtildi.

Özaykan'ın TRT Kurdi ile bağlantısının olmadığı kaydedilen açıklamada, şöyle devam edildi:

"Şemsettin Özaykan'ın TRT Kurdi ile herhangi bir ilişkisi yoktur, programcısı değildir, hiç olmamıştır. Söz konusu konuşma TRT Kurdi ekranlarında yapılmamıştır. Söz konusu videonun TRT Kurdi ile herhangi bir bağlantısı yoktur. Şemsettin Özaykan'ın 2013 yılında Ramazan ayında bir kez konuk olarak katıldığı TRT 6 Sahur Bereketi programının ekran görüntüsünün alınarak, 'TRT Kurdi' programcısı olarak gösterilmesi ve söz konusu konuşmayı TRT Kurdi'de yapmış olarak sunulması kötü niyetli bir çabadır. Söz konusu videoyu kanalımızla irtibatlandırıp, bu karalama kampanyasına aracılık eden kurum ve şahıslarla ilgili gerekli hukuki girişimler başlatılacaktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TRT Kurdi'den 'Şemsettin Özaykan' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN