Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nin HIMARS’ına ''lı cevap

Suriye sınırına konuşlandırılması planlanan HIMARS füzeleri için sözünü tutmayınca yerli sistem devreye girdi. Roketsan, TSK envanterinde bulunan ’yı güdümlü rokete dönüştürerek seri üretime başlıyor.

Giriş Tarihi: 18.6.2016 11:07 Güncelleme Tarihi: 18.6.2016 12:11
ABD’nin HIMARS’ına 'kasırga'lı cevap

Kuzey Suriye'den Türkiye'ye yönelik tehditlere karşı, sınır hattına "HIMARS" füze sistemi konuşlandırılması konusunda tarafından verilen söz yerine getirilmedi. Mayıs ayında gönderileceği ifade edilen "HIMARS" sistemlerinin bugüne kadar nakledilmemesi, milli savunma şirketlerinin üzerinde çalıştığı projelerin hızlanmasını sağladı.

SERİ ÜRETİM AŞAMASINA GELDİ

Göğsümüzü kapartan haber Türkiye'nin yüzakı ROKETSAN'dan geldi. TSK envanterinde bulunan "" sistemini, "Güdümlü Roket" sistemine dönüştürmek için proje geliştiren ROKETSAN, çalışmalarını tamamlanarak seri üretim aşamasına geldi.

ATIŞLARDA SIFIR HATA, TAM İSABET

Tamamen yerli imkanlarla geliştirilen "Kasırga-TRG/300" adlı güdümlü roket sistemi, geçtiğimiz günlerde yapılan test atışlarında, hedefleri sıfıra yakın hata ile vurarak tam not aldı. ABD'nin "HIMARS" bataryalarından çok daha üstün özelliklere sahip olan "Güdümlü Kasırga" sistemi, 130 km menzille ulaşabiliyor. ABD'nin söz verdiği halde göndermediği "HIMARS" sistemleri ise maksimum 90 km menzile sahip.

SAPMA YOK, NOKTA ATIŞLI

"Kasırga-TRG/300" sistemi, 130 km'lik menzil avantajı sayesinde, Suriye'nin kuzeyindeki Münbiç Cebi'nin daha ileri noktalarındaki terörist unsurları da vurabilecek. En ileri teknoloji kullanılarak geliştirilen ve 300 mm kalibrelik roket atabilen "Güdümlü Kasırga" sistemi, karadan karaya atışlarda, 70 metre çapında etki alanı oluşturarak hedefi imha edebiliyor. (Akşam)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD’nin HIMARS’ına 'kasırga'lı cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN