Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Kuran’ın mesajlarını dünyaya aktarmalıyız”

Giriş Tarihi: 18.6.2016
“Kuran’ın mesajlarını dünyaya aktarmalıyız”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca 46 ülkeden 82 yarışmacının katılımıyla düzenlenen IV. Uluslararası Hafızlık ve Kuran'ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nın Fatih Camisi'ndeki törenine de katıldı. Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

ENGELLEMELERE RAĞMEN:
İlk emri "Oku" olan bir dinin mensuplarının, işe önce kendi kitaplarını okuyarak başlamaları gerektiği tır. Ülkemizde Kuran eğitimi-öğretimi, kimi dönemlerde getirilen tüm yasaklara, gizli açık tüm engellemelere rağmen milletimizin sahip çıkmasıyla kesintisiz sürdürülmüştür. Milletimiz kendi kurduğu veya sahip çıktığı müesseseleri aracılığıyla Kuran'ı Kerim eğitim ve öğretimini sürdürmüştür. Özellikle İmam Hatip okulları bu konuda çok önemli ve hayırlı hizmetlere imza atmıştır.

DÜNYAYA ANLATMALIYIZ:
Bizlere düşen görev, 1400 yıldır tek harfi dahi değiştirilmeden muhafaza edilen bu yüce kitabımızın mesajlarını önce kendimiz içselleştirmeli, ardından da tüm dünyaya en güzel şekilde aktarmalıyız. Maalesef bugün İslam dünyasının içinde bulunduğu acı durumun gerisinde, Kuran'ı yeteri kadar okumamak veya okunmamasının, en azından anlaşılmamasının yattığı bir gerçek. Ne diyor ; "İnmemiştir Kuran bunu hakkıyla bilin, ne mezarlıkta okumak, ne de fal bakmak için." Kuran'ı hakkıyla okumak, kavramak ve sonunda amel etmek gerekiyor. Kuran'ın hakkıyla ve güzel okunması kalpleri fethetmesi bakımından çok önemlidir. Kalpleri fetholunca zihin de ister istemez düşünmeye başlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Kuran’ın mesajlarını dünyaya aktarmalıyız”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN