Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Bu kurultay yasadışı’

heyetinin belirlediği tüzük kurultayı bugün yapılıyor. Bahçeli’nin “yasadışı” dediği kurultayda yeterli delege sayısına ulaşılırsa başkanlık seçimi de yapılabilecek

Giriş Tarihi: 19.6.2016
‘Bu kurultay yasadışı’
'de heyetinin "19 Haziran" olarak belirlediği tüzük kurultayı bugün Büyük Anadolu Termal Otel'de yapılacak. Genel merkez tarafından "korsan" olarak değerlendirilen kurultayda en çok katılacak delege sayısı merak ediliyor.
BAŞKANLIK SEÇİMİ YAPILABİLİR: Kayıtlı bin 186 delegeye davetiye gönderilen kurultaya 800'ü aşkın delegenin katılması beklenirken, tüzük değişikliği için 595 delegenin imza vermesi gerekiyor. Tüzük değişikliğinin yapılacağı kurultayda yeterli delege sayısına ulaşılırsa genel başkanlık seçimi de yapılabilecek. Genel merkez ise bugünkü kongreyi "korsan" olarak tanımlamış, genel başkan de Kurultay'a katılmayacağını açıklamıştı. Genel merkez kurultayın 10 Temmuz'da yapılacağını, delegelerin de bu kurultaya katılmasını istedi. MHP Çağrı Heyeti Sözcüsü Ayhan Erel ise kongreye 900'ü delege 50 bin partilinin katılmasını beklediklerini söyledi.

MEVZUATA AYKIRI İŞLEMLER VAR
Bugünkü kurultaya ilişikin açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kongreyi "mevzuata aykırı" ve "yasadışı" olarak tanımladı. Bahçeli şu ifadelere yer verdi: 19 Haziran 2016 tarihinde tertip edileceği söylenen yasa dışı kongreye ilişkin olarak ilan usullerine uyulmamış ve de kongrenin iptaline sebebiyet verecek mevzuata aykırı işlemler gerçekleştirilmiştir. Bu haliyle söz konusu kurultayın 'yasal zeminde' hayat bulması mümkün olmayacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bu kurultay yasadışı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN