Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En büyük zararı Gezi verdi

Giriş Tarihi: 19.6.2016
En büyük zararı Gezi verdi
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, akşam da Yöneticileri ve İl Protokolü'nün Yenikapı sahil alanında düzenlediği iftar yemeğindeydi. Erdoğan buradaki konuşmasında İstanbul'a en büyük zararı Gezi olaylarının verdiğini söyledi. Bu şehirde yönetici olmanın vebalinin ağır olduğunu söyleyen Erdoğan, "Eğer bu şehre aşık değilseniz yaptığınız yüktür" dedi. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

İSTANBUL'UN ASIL ZENGİNLİĞİ FARKLILIKLARDIR:
Tüm farklılıkların İstanbul'da ahenk içinde, uyum içinde, huzur içinde birbirlerini tamamlayarak yaşıyor olmaları bu şehrin asıl zenginliğidir, asıl özgünlüğüdür. Bir süredir İstanbul'un bu vasfını tahrip etmek, farklılıkları çatışma unsuru haline dönüştürmek için uğraşıldığını, senaryolar yazıldığını, projeler üretildiğini görüyoruz. İşte son olarak Vezneciler'deki olayı gördük, yaşadık. Bu bizi ciddi manada üzen bir olay olmuştur.

GEZİ, BİR ARADA YAŞAMAYA SALDIRIYDI:
konuşuyorum, Gezi olayları bir yönüyle de İstanbul'un bu farklılıkları bir arada yaşatabilme kabiliyetine yapılan bir saldırıydı. Kendi düşüncelerini, ideolojilerini, kendi hayat biçimlerini İstanbul'a ve onunla birlikte tüm ülkeye dayatma hevesi içindeki bir grubun yönlendirmesiyle yaşanan bu olaylar en büyük zararı İstanbul'a verdi.

TERÖR ÖRGÜTÜYLE AMAÇLARI AYNI:
Bölücü terör örgütünün saldırıları aynı amacın farklı bir formatta devamıydı. Nitekim Gezi olaylarında sembolleştirilen isimlerin bir bölümü sonradan terör örgütü mensubu olarak karşımıza çıktı. Bugün terör örgütü üyesi olarak faaliyet gösterenlerin yarın hangi kisveyle karşımıza çıkacağını bilemiyoruz. Fakat bunların farkında olmadığı bir şey var. Milletimiz kimin kime hizmet ettiğini gayet iyi biliyor.

TERÖRLE MÜCADELE KESİNTİSİZ SÜRECEK
Terörle mücadelemizi, bu mesele ülkemizin ve milletimizin gündeminden tamamen çıkana kadar kesintisiz sürdüreceğiz. Vatandaşının can ve mal güvenliğini sağlayamayan devlet, devlet değildir. AP yöneticileri de terör örgütünün paçavralarıyla eğer Türkiye'ye mesaj vermek istiyorlarsa, kendileri aldanıyor bunu iyi bilsinler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En büyük zararı Gezi verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN