Hükümet ten bayram açılımı

Hükümet, terör mağduru 10 bin aileye bayram harcamaları için 400 lira verecek. Ayrıca ailelere 100 lira da çocukları için bayram harçlığı verilecek

Giriş Tarihi: 19.6.2016
Hükümet ten bayram açılımı
Uzun süredir PKK baskısı altında yaşayan vatandaşların rahat ve huzurlu bir yaşaması için de yeni bir proje devreye sokulacak. Bölgede operasyonlar sırasında evleri zarar gören, uzun süre başka yerlerde yaşamak zorunda olanlar ağırlıklı olmak üzere 10 bin aileye bayram yardımı yapılacak. Bu rakamın 400 lira olması benimsendi. Valilikler ve ilgili kurumlar yardım yapılacak aileleri tespit etmek için çalışmalarına başladı.

KIZILAY DAĞITACAK
Bayram öncesi ailelere dağıtılacak harçlık ve yardımların yanı sıra, bayramda çocukları olan ailelere de ayrıca 100 TL harçlık verilmesi kararlaştırıldı.

BAYRAMLIK ALINACAK
Hükümet, 400 liraya ek olarak çocuklar için vereceği 100 liranın yanında bölgedeki çok sayıda çocuğa bayram kıyafeti de alacak. Ayni ve nakdi yardımların dağıtımı ise tarafından yapılacak. Kızılay, belirlenen ailelerdeki kadınların adına bankalara hesap açıp parayı buraya yatıracak.

KURBAN'DA DA SÜRECEK
Ramazan Bayramı'nın yanı sıra Bayramı'nda da aynı yardımın yapılması için çalışmalar şimdiden başladı. Daha sonra da bunun geleneksel hale getirilip getirilemeyeceğine bakılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümet ten bayram açılımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN