'Terör örgütü propagandasında sakınca yok, pişman değiliz' dediler

PKK'nın yayın organı Gazetesi Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni oldukları günlerde terör örgütünün propagandası yapıldığı gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Önderoğlu'nun savcılık sorgularında yayınlarda sakınca görmediklerini iddia ettikleri için tutuklamaya sevk edildikleri öğrenildi. Hakimin ise terör örgütü propagandası yapıldığı yönünde kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren deliller bulunduğu gerekçesiyle tutuklama kararı verdiği belirtildi.

Giriş Tarihi: 20.6.2016 17:38 Güncelleme Tarihi: 20.6.2016 17:58
'Terör örgütü propagandasında sakınca yok, pişman değiliz' dediler

PKK'nın yayın organı Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan 'Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği' kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen ve haklarında 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan soruşturma açılan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Önderoğlu tutuklandı.

SAVCILIKTA İFADE VERDİLER

Soruşturma kapsamında bugün Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu, Cengiz Boysoy, İhsan Eliaçık ve Beyza Üstün Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısına ifade verdi.

ÖZGÜR GÜNDEM PKK'YA ZEKAT VE FİTRE İSTEDİ!

TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASININ ARKASINDA DURDULAR!

İfadelerinde Özgür Gündem Gazetesi'nde gönüllü olarak, dayanışma maksadıyla bir günlük genel yayın yönetmenliği yaptıklarını söyleyen Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Bu 3 ismin nöbetçi oldukları günlere ilişkin yayınlarda sakınca görmediklerini belirttikleri, yayınların düşünce ve ifade özgürlüğü çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiği yönünde beyanda bulundukları gerekçesiyle tutuklamaya sevk edildikleri öğrenildi.

PİŞMANLIK İFADE ETMEDİLER VE TUTUKLANDILAR

Nöbetçi İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen 3 şüpheli hakimlikteki sorgularında da yayınların arkasında durdular. Sorguyu gerçekleştiren Hakim Bekir Altun 3 ismin suça konu tarihlerdeki yayınlarda sorumluluklarının olduğunu, yayınlarda silahlı terör örgütünün propagandasının yapıldığını, şüphelilerin üzerine atılı suçu işlediği yönünde kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmalarına karar verdi. 3 şüpheli karar ardından cezaevine gönderildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Terör örgütü propagandasında sakınca yok, pişman değiliz' dediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN