Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Yardımcısı Coşkunyürek’ten ’ya iki büyük müjde!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, “’ya stol tipi ve Abant Tabiat Parkı mevkisine ise küçük uçakların inerek park yapabileceği iki limanı projesi üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Giriş Tarihi: 21.6.2016 08:23 Güncelleme Tarihi: 21.6.2016 08:31
Bakan Yardımcısı Coşkunyürek’ten Bolu’ya iki büyük müjde!

Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Türker Ateş'i ziyaret eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Bolu'ya iki alanı müjdesi verdi. Coşkunyürek, "Bolu'ya düşündüğümüz stol tipi bir havalimanını Sayın Başbakanımızın talimatıyla çalışmalar başlamıştı. İnşallah onu da Bolu'ya kazandırmayı düşünüyoruz. Şu anda hem Altyapı Genel Müdürlüğü, hem Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, hem de Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü'nden arkadaşlarımız iki defa geldiler ve Bolu'ya incelemelerini tamamladılar. Birkaç bölgede yer tespiti yapıldı" diye konuştu.

Coşkunyürek, ikinci müjdeyi de vererek sözlerine şöyle devam etti:

"Abant üzerindeki karayollarına ait bir yerimizi de hava trafiği için orada bir pist yapıp, özelikle küçük uçakların inip kalkabileceği veya park edilebileceği bir yerde planlarımız dahilinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Tabii ki bunlar şu anda ham çalışmalar olduğu için tarih ve zaman veremiyoruz ama bunlar için önümüzdeki günlerde daha net ifadeler kullanmış olacağız. Bakanlık olarak Bolu merkezde yapacağımız stol tipi havalimanı ile Abant'ta yapacağımız ve küçük uçakların ineceği hava park alanı ile Bolumuza iki tane havalimanı yapmayı planlıyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Yardımcısı Coşkunyürek’ten Bolu’ya iki büyük müjde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN