Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savcı karşısında bile terör övgüsü

Giriş Tarihi: 21.6.2016 12:34 Güncelleme Tarihi: 21.6.2016 12:35
Savcı karşısında bile terör övgüsü

PKK’nın yayın organı Gazetesi’nde nöbetçi genel yayın yönetmeni oldukları günlerde kanlı örgütün propagandasını yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan Önderoğlu, Şebnem Korur Fincancı ve Ahmet Nesin’in savcılık sorgularında  bile örgüt propagandası içerikli söylrmlerde bulundukları belirlendi.

Tutuklanan Önderoğlu'nun savcılık ifadesinde terör örgütünün gazetesi 'i "muhalif basın"diye tanımladığı öğrenildi. Mehmet Baransu2nun avukatı Veysel Ok tarafından savunulan Önderoğlu'nun, muhalif basına destek amacıyla 18 Mayıs günü Özgür gündemin nöbetçi yayın yönetmenliğini üstlendiğini belirtti. Önderoğlu ifadesinde , "Soruşturmaya konu olan haber içeriklerinde bir sakınca bulunmamaktadır" dedi.

AVUKAT DHKP-C'LİLERİ DE SAVUNDU

Aziz Nesin'in oğlu Ahmet Nesin ise terör örgütünün yayın organı Özgür Gündem ile dayanışma adına görevi üstlendiğini ifadesinde belirtti. DHKP-C'li bazı teröristlerin avukatlığını üstlenen Ebru Timtik eşliğinde savunma yapan Ahmet Nesin, "Soruşturmaya konu edinen haberler yayın öncesinde konuşulmuştur. Baskıya konulmasında herhangi bir sakınca görmedim" ifadelerini kullandı.

SİLAHLI ÇATIŞMAYA TEŞVİK

Cezaevine gönderilen Şebnem Korur Fincancı da dayanışma maksadıyla Özgür Gündem'e bir günlüğüne yayın yönetmeni olduğunu belirtti. Açıkça örgüt mensuplarının övülüp kutsandığı, şiddetin teşvik edildiği haberler ve içeriklerden bilgi sahibi olduğunu kaydeden Şebnem Korur Fincancı, "Başkaldırı, şiddet ve silahlı çatışmaya teşvik niteliğindeki haberler ifade özgürlüğü kapsamında ele alınmalıdır"dedi.

PKK DESTEKÇİSİ GAZETECİLERE TUTUKLAMA "SAKINCA GÖRMEDİK" DİYE SAVUNDULAR

Özgür Gündem'de nöbetçi yayın yönetmeni oldukları gerekçesiyle yürütülen soruşturma kapsamında çok sayıda kişi ifade verirken tutuklanan bu üç ismin yayınların arkasında durdukları ve "sakınca görmedik "Şeklinde beyanda bulundukları için tutuklamaya sevk edildikleri öğrenildi.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcı karşısında bile terör övgüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN