Ahmet Davutoğlu'nun yeni makam odası belli oldu

Başbakanlık görevini devreden Davutoğlu için makam odası arayışı sonuçlandı. Davutoğlu, araştırma komisyonlarının çalışmalarını sürdürdüğü odayı kullanacak

Giriş Tarihi: 22.6.2016 13:01
Ahmet Davutoğlu'nun yeni makam odası belli oldu

Eski Başbakan, AK Parti Milletvekili Ahmet Davutoğlu, makam odası olarak, Meclis Ana Bina'da araştırma komisyonlarının çalışmalarını sürdürdüğü odayı kullanacak.

Meclis yetkilileri, 24 Mayıs'ta Başbakanlık görevini Binali 'a devreden Davutoğlu için Meclis'te makam odası arayışına girdi.

Ahmet Davutoğlu'na makam odası için Ana Bina'da, Başbakan Yıldırım'ın makamının katında bulunan, araştırma komisyonlarının çalışmalarını sürdürdüğü 3 odadan oluşan bölümde karar kılındı.

En geniş oda makam odası, diğer iki oda ise danışman ve sekreter odaları olarak kullanılacak. Odaların boya-badana ve tadilat işleri yapılıyor.

TBMM Başkanlığı, makam odası için yeni mobilyalar almadı, mevcut mobilyalarla odaların tefrişatı yapılacak. Makam odası gelecek haftaya hazır olacak.

Araştırma komisyonları içerisinde şu anda, başta cinsel istismar olmak üzere çocuklara yönelik her türlü istismarı belirlemek üzere kurulan Meclis Araştırma Komisyonu çalışmalarını sürdürüyor. Bu komisyon belirlenecek uygun bir yerde çalışmalarına devam edecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Davutoğlu'nun yeni makam odası belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN