Avrupa Birliği’ne referandum resti

’nin ’yi Müslüman olduğu için istemediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan: Müzakerelerin devamını halka sorarız

Giriş Tarihi: 23.6.2016
Avrupa Birliği’ne referandum resti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nin mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi:

Sene 63, sene 2016. 53 yıl geçti, hâlâ oyalıyorsunuz. Niye oyalıyorsunuz. Söyleyeyim. Bugüne kadar pek telaffuz etmedim. Ey , siz bizi halkının büyük çoğunluğu Müslüman olduğu için kabul etmiyorsunuz. Evet... Aksini ispat edemezsiniz ve bunu Fransa'nın eski dışişleri bakanlarından biri bana zaten açıkça söyledi. 'Sizi almazlar AB'ye, boşuna uğraşıyorsunuz.' 'Niye?' dedim, 'Müslümansınız' dedi.
'ye yönelik bir başka güya uyarıyı da AB Komisyonu Başkanı yapmış. Demiş ki; 'Eğer Erdoğan ciddi şekilde geri kabul anlaşmasını uygulamama yoluna giderse, o zaman Türklere niçin Avrupa'ya vizesiz seyahat imkânı verilmediğini, Türk halkına kendisi anlatmak durumunda kalır. Ey Başkan, sen Türk milletini tanımadın be tanımadın. Bu millet, oradan gelecek vizeymiş, geri kabulmüş, bunların peşinde değil.
Siz şu anda tam manasıyla 'nin peşindesiniz, 'eğer Türkiye kapıları açar da bu mülteciler Avrupa'ya doğru yürürse bizim halimiz ne olacak' diye düşünüyorsunuz, bunu düşünüyorsunuz. Ve tutuştular.
Geri kabul, vesaire bütün bunlar, sizin ne kadar sözünde durmaz insanlar olduğunuzu gösteriyor. İşte sizin çirkin yüzünüz bu, Erdoğan bu çirkin yüzünüzü ortaya koyduğu için çılgına dönüyorsunuz. Onun için de 'Erdoğan'dan nasıl kurtuluruz' diye bunun çalışmaları içindesiniz.
Ayrımcılık bunlarda var. Terör Kanunu gibi kesinlikle iyi niyeti olmayan bir konu üzerinden vize serbestisinden imtina ederse biz meseleyi milletimize rahat anlatırız. Sayın Komisyon Başkanı, o bakımdan rahat olsun.
İngilizler'in yaptığı gibi biz de bir kamuoyu araştırmasına, milletimizle gideriz. 'AB ile müzakerelere devam mı, tamam mı?' diye sorarız. Milletim 'devam' derse, biz de devam ederiz. Ben kendilerine hep söyledim 'ya bizi almayacaksanız söyleyin, alacaksanız da bu işi bitirin.' Ne 'evet', ne 'hayır' dediler bugüne kadar. Hep bizi oyaladılar. Asıl böyle bir durumda, düzenli göç imkânından mahrum kaldıkları için yeniden harekete geçecek milyonlarca mülteci Avrupa kapılarına dayandığında, sayın Komisyon Başkanı bu durumu kime nasıl anlatacak onu düşünsün. Biz vize serbestisi olmadan bugüne kadar olduğu gibi hayatımızı yine sürdürürüz.

ERDOĞAN MÜZİĞİN TEMSİLCİLERİNİ AĞIRLADI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, müzik meslek gruplarının temsilcileriyle Tarabya Huber Köşkü'nde bir araya geldi. MESAM, MSG, MÜYORBİR ve MÜYAP gibi müzik sektörünü temsil eden 4 ana kuruluştan 10 temsilcinin katıldığı görüşmede, Orhan Gencebay, Ferhat Göçer ve Metin Özülkü gibi isimler yer aldı. Yaklaşık 1.5 saat süren görüşme sonrası açıklama yapan Gencebay, "Telif hakları sayesinde biz varlığımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda son derece duyarlı olduğu için anlayışla karşıladı" dedi.

SEN SANATÇI OLSAN NE OLUR?
(Bildiri yayımlayan aydınlara tepki) Kendilerine buradan diyorum ki boş atıp dolu tuttuğunuz günler geride kaldı. Milletle, milletin değerleriyle, tarihiyle, kültürüyle ve milletin temsilcileriyle kavga etmekten vazgeçmezseniz kendi çirkinliğinizin içinde boğulup gideceksiniz. Çıkmış bir tanesi kalkıyor diyor ki, bu muhtarların seçilmesini yanlış buluyorum, herkesin oyu geçerli olmamalıdır, milletin içinde de böyle tefrike gidenler var. Bunlar ne cins adamlar. Sen sanatçı olsan ne olur, profesör olsan ne olur, doçent olsan ne olur? Önce millete saygı duyacaksın, bu milletin hiçbirini küçümseyemezsin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa Birliği’ne referandum resti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN