Çilem Doğan'ın ından Yüksekdağ açıklaması

Giriş Tarihi: 23.6.2016 20:43 Güncelleme Tarihi: 23.6.2016 20:44
Çilem Doğan'ın avukatından Yüksekdağ açıklaması

Çilem Doğan ve ı, Figen Yüksekdağ'ın müvekkilini bilgisi dışında ziyaret ettiğini açıkladı.

Eşini öldürmekten 15 yıl hapis cezasına mahkum edildikten sonra 50 bin lira kefaletle tahliye edilen Çilem Doğan'ın ı İsa Ayanoğlu, HDP'li Figen Yüksekdağ'ın Çilem Doğan'ı ziyareti ile ilgili açıklama yaptı. Ayanoğlu, "Müvekkilimin ve ailesinin hiçbir şekilde hiçbir siyasi partiyle bağı yok" dedi.

Avukat Ayanoğlu, Doğan'ın ile düzenlediği basın toplantısında, tahliye kararının çeşitli çevrelerde sevinçle karşılandığını ancak tasvip edilmeyen olayların da yaşandığını söyledi.

YÜKSEKDAĞ BUNU SİYASİ RANTA DÖNÜŞTÜRDÜ! ZİYARET BİLGİMİZ DIŞINDA GERÇEKLEŞTİ

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın, dün Çilem Doğan''un bilgisi dışında kendisini evinde ziyaret ettiğini belirten Ayanoğlu, şöyle konuştu:"Fakat bu, geçmiş olsun dileklerini aşıp siyasi rant sağlama amacına dönüştü. Müvekkilimin ve ailesinin hiçbir şekilde hiçbir siyasi partiyle bağı yok. Kendisinin ve ailesinin, HDP gibi terörle bağını kesmemiş parti ile herhangi bir ilgisi bulunamaz. Kamuoyuna, Çilem'e ve aileye HDP Eş Genel Başkanı sahip çıkıyormuş gibi lanse edildi. Bunu doğru bulmuyoruz. Davamızın siyasi bir amaç uğruna kullanılmasına ve lekelenmesine asla izin vermeyeceğiz. Bu bir ceza davasıdır, çerçevesinde kalmalıdır. HDP'lilerin de davranışlarını bu anlamda doğru bulmuyorum. Siyasi şova çevirmeleri kabul edilebilir değil."

Ayanoğlu, müvekkilinin ailesinin, öldürdüğü kocasının yakınları tarafından tehdit edildiğini öne sürerek, Doğan için koruma talebinde bulunacaklarını da kaydetti.

ÇİLEM DOĞAN: YÜKSEKDAĞ'IN BU YAPTIĞI HOŞUMUZA GİTMEDİ

Çilem Doğan da Yüksekdağ'ın, ziyaretine geleceğinden haberi olmadığını ifade ederek, "Benim ve ailemin siyasetle ilgisi yok. Bunun bu şekilde sırf köşesi olarak kullanılması beni çok huzursuz etti. Özgürlüğümü yaşayayım derken kamuoyundan böyle tepki almam hiç hoş değil. Haberimiz olmadan gelmişler. Beni siyasi amaçla kullanmaları hoşumuza gitmedi" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çilem Doğan'ın avukatından Yüksekdağ açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN