Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a 10 tonluk zırhlı kule

Giriş Tarihi: 23.6.2016 12:59 Güncelleme Tarihi: 23.6.2016 13:10
Diyarbakır'a 10 tonluk zırhlı kule

'da seyyar karakol olarak kullanılan bazı alanlara, iki katlı 10 ton ağırlığında kurşun geçirmez ve tahrip gücü yüksek patlayıcılara dayanıklı kuleler yapıldı.

ve bölgede yaklaşık 7 aydır süren terör olayları nedeniyle güvenlik güçlerinin önlemleri de her geçen gün artıyor.

Kentin giriş ve çıkışlarında kurulan güvenlik noktalarında aramalar sıklaştırılırken, birçok noktaya da üs bölgesi ve seyyar karakol kuruldu.

Teröristlerin bombalı araçlarla vatandaşlar ve kamu kurum kuruluşlarını hedef alması üzerine kentteki polis ve zırhlı araç sayısı artırıldı.

Ayrıca merkez Sur ilçesinde yaşanan terör olayları sonrasında ilçenin çeşitli noktalarında geçtiğimiz aylarda 15 ton ağırlığında çok sayıda zırhlı kulübe çeşitli noktalara kurulmuştu.

DİYARBAKIR'A ZIRHLI KULE!

KÖR NOKTALARA İKİ KATLI ZIRHLI KULE KURULDU

Son günlerde teröristlerin bombalı eylemlerle şehir merkezlerinde saldırılarını artırması üzerine, bu saldırıların yüklü miktarda patlayıcıların yerleştirildiği araçlarla gerçekleştirilmesi güvenlik güçlerinin üs bölge olarak kullandığı bir seyyar karakola zırhlı kule kurmasına sebep oldu.

10 TON AĞIRLIĞINDA

Görüş mesafesinin engellendiği bazı kör noktalara yerleştirilen ve yaklaşık 10 ton ağırlığında olduğu bildirilen iki katlı zırhlı kulenin içerisinde 1 adet klima ve ısıtıcı, 2 adet sandalye, 1 adet telefon, 1 adet silah dolabı, 1 adet havalandırma fanı, 2 adet alarm butonu, 1 adet sigorta kutusu, 1 adet ABC tipi tüpünün yer aldığı öğrenildi.

Kentte kurulmaya başlanan zırhlı kulelerin diğer kör noktalara yerleştirilmesi bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'a 10 tonluk zırhlı kule
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN