Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ulubey kanyonlarını dünyaya tanıtacağız

'Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, "Ulubey Kanyonlarını dünyaya tanıtacağız. Milli park için hazırlık başladı. Taşyaran Vadisini tabiat parkı olarak ilan ediyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 23.6.2016 10:25 Güncelleme Tarihi: 23.6.2016 10:26
'Ulubey kanyonlarını dünyaya tanıtacağız

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Ulubey Kanyonlarını dünyaya tanıtacağız. Milli park için hazırlık başladı. Taşyaran Vadisi için daha önce söz ver vermiştik, tabiat parkı olarak ilan ediyoruz ." dedi.

Eroğlu, toplu ve temel atma törenine katılmak için geldiği 'ta ilk olarak Vali Ahmet Okur'u makamında ziyaret etti.

Ziyaret sonrası burada basın toplantısın düzenleyen Eroğlu, birçok müjdeyle Uşak'a geldiklerini, kentte 42 milyon lira değerindeki 4 tesisin temel atma, 2 tesisin de açılış töreni yapacaklarını belirtti.

"Taşyaran Vadisi'ni Tabiat Parkı ilan ettik"

Bakan Eroğlu, Uşak'ın açısında saklı bir cennet bahçesi olduğunu, Doğa Koruma Milli Parkların kente 2 müjdesi olduğunu anlatarak, şöyle devam etti:

"Uşak'ta turizmde muazzam bir potansiyel var. Uşak'ta saklı cennet bahçeleri var, bu bahçeleri gün yüzüne çıkartarak dünyaya tanıtacağız. Tabiat turizmi, doğa turizmi, yayla turizmini geliştirmek için büyük bir seferberlik başlatıyoruz. Ulubey Kanyonlarını milli park olarak planlıyoruz. Ulubey kanyonlarını dünyaya tanıtacağız. Milli park için hazırlık başladı. Taşyaran Vadisi için daha önce söz ver vermiştik, tabiat parkı olarak ilan ediyoruz. Uşak'ta tabiat turizm mastır planı hazırladık. Bununda eylem planı hazır. Neticede buraya yapılacak çok şey var. Ne gerekiyorsa yapılacak ve en kısa sürede sözlerimizi yerine getireceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ulubey kanyonlarını dünyaya tanıtacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN