Yunus Emre Enstitüsü Küresel Kamu Diplomasisi Ağı'na başkanlık edecek

3. Genel Kurul toplantısını gerçekleştirecek olan Küresel Kamu Diplomasisi Ağı (Global Public Diplomacy Network) Polonya'nın Krakov şehrinde toplanıyor. Bugün başlayan toplantının yeni dönem başkanlığını üç dönem boyunca Yunus Emre Enstitüsü yürütecek.

Giriş Tarihi: 24.6.2016 18:01
Yunus Emre Enstitüsü Küresel Kamu Diplomasisi Ağı'na başkanlık edecek

Kurumların kültür ve kamu diplomasisi alanında çalışmalarını paylaşacakları Küresel Kamu Diplomasisi Ağı toplantısında çalıştayların ve tüm üyeler tarafından onaylanan GPDNet tüzüğünün imza töreni de yapılacak. Başkanlığı üç yıl süreyle Yunus Emre Enstitüsüne devredilen toplantıda Enstitü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, toplantı ile ilgili olarak 'nin başta İstanbul olmak üzere ev sahipliğini yaptığı uluslararası bir toplantı olduğuna dikkat çekti. Ateş'in GPDNet'in önemiyle ilgili bir konuşma yapacağı toplantıda, zirveler ve Yunus Emre Enstitüsünün uluslararası konumu ve çalışmaları da gerçekleşecek.

4. GENEL KURUL TOPLANTISININ GÜNDEMİ VE PROGRAMI DA ŞİMDİDEN BELLİ

Ayrıca, Yunus Emre Enstitüsünün GPDNet kapsamında gerçekleştirmeyi planladığı ortak projeler ve 2017 yılında ev sahipliğini yapacağı 4. Genel Kurul Toplantısının gündemi ve programı da tüm GPDNet üyeleriyle paylaşılacak.

GLOBAL PUBLIC DIPLOMACY NETWORK (GPDNet) Hakkında

Küresel Kamu Diplomasisi Ağı (GPDNet/Global Public Diplomacy Network): 2014 yılında Güney Kore'nin başkenti Seul'de Yunus Emre Enstitüsünün de aralarında bulunduğu dokuz ülkenin (Filipinler, İsveç, Kore, Macaristan, Nijerya, Polonya, Portekiz, Singapur ve ) kamu ve kültür diplomasisi kurumları tarafından kurulmuştur. Macaristan'ın da eklenmesiyle mevcut üye sayısı 10'a ulaşmıştır. Bu ağ; dünyanın farklı bölgelerinde yer alan kültür ve kamu diplomasisi alanında faaliyet gösteren Enstitülerin teorik ve pratik sahada bilgi paylaşımını sağlamak, ikili ve çok yönlü projeler hazırlamak amacıyla 23 Ekim 2014 tarihinde enstitü temsilcileri tarafından "Küresel Kamu Diplomasisi Kurumları Mutabakat Zaptı" imzalanarak kurulmuştur.

GPDNet Üyeleri:

Yunus Emre Institute (Turkey)
Adam Mickiewicz Institute (Poland)
Balassi Institute (Hungary)
Camoes Institute (Portugal)
Chiang Ching-Kuo Foundation (Taiwan)
Korea Foundation (South Korea)
National Commission for Culture and the Arts (Philippines)
National Institute for Cultural Orientation (Nigeria)
Singapore International Foundation (Singapore)
Swedish Institute (Sweden)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunus Emre Enstitüsü Küresel Kamu Diplomasisi Ağı'na başkanlık edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN