Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örgütün gücü şehirde kırıldı

Örgütün gücü şehirde kırıldı
Başbakan başkanlığında toplanan AK Parti MKYK'da, İçişleri Bakanı Efkan Ala, kırsalda sürdürülen operasyonlar ve yeni konsept hakkında bilgi verdi. Bakan Ala, kırsaldaki operasyonların devam ettiğini, şu anda terör örgütünün silah, patlayıcı ve uyuşturucu deposu olarak kullandığı Lice-Şenyayla hattındaki operasyona yoğunlaştıklarını bildirdi. Ala, bu bölgenin temizlenmesinden sonra terör örgütü PKK'nın silah deposu, barınma, geçiş güzergahı gibi amaçlar için kullandığı 10-12 alana dönük etkili operasyonlar yapılacağını söyledi.

"DAĞDA OVADA DEVAM"
Lice'de süren operasyonla, örgütün kırsaldaki gücünün de kırılacağına vurgu yapan Ala, operasyonların şehirlerde olduğu gibi dağda da, ovada da devam edeceğine dikkat çekti. PKK'nın geçtiği güzergahlar ve belirlenen bölgelerin temizlenmesinden sonrasına dönük de adımlar atılacağına dikkat çeken Ala, şöyle devam etti: "Bu alanlara teröristlerin tekrar dönmemeleri için tedbirler alınıyor. Kontrol amaçlı kuleler yapılıyor. Buralara askeri birlik konuşlandırılacak. Korucular görev yapacak. Mesela güzergah iki dağın arasında ise giriş çıkışı kontrol edecek, düzene sokacak kontrol noktaları kurulacak. Terör örgütünün bir daha buraları kullanmasını önleyeceğiz. Gerekli yerlere karakollar da yapılacak."

YENİ ANAYASA EYLÜLDE
MKYK'daki önemli gündem maddelerinden biri de yeni anayasa oldu. Toplantıda, anayasayı hazırlamak için yeni bir komisyon oluşturulacağı, başkanlığını da Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın yapacağı bilgisi paylaşıldı. Yeni anayasa taslağının Eylül ayında kamuoyu ile paylaşılmasının düşünüldüğü, Meclis'te bulanan siyasi partilerin de görüşünün alınacağı bildirildi.

OLUMSUZ YANSIMASIN DİYE ÖNLEM ALIYORUZ
Başbakan Binali Yıldırım, 'nin AB'den çıkma kararı aldığı referandumu değerlendirdi ve "Cameron'un söylemleri İngiliz halkı tarafından da kabul edilmedi. 'nin verdiği karar konusunda nasıl yansımaları olacak göreceğiz. İngiliz halkı Türkiye'nin aleyhine değil ama Cameron'un söylemleri kırıcı ve incitici oldu. Biz Türkiye'ye olumsuz yansımaması için gereken tedbirleri alıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örgütün gücü şehirde kırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN