Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatandaşımız terörün oyununa asla gelmiyor

Başbakan Binali : Güneydoğu’daki vatandaşlarımız terörün oyununa gelmemekte kararlı. Devletiyle, milletiyle tasada ve sevinçte beraber. Bunda asla tereddütleri yok

Giriş Tarihi: 26.6.2016
Vatandaşımız terörün oyununa asla gelmiyor
Başbakan Binali , AK Parti İl Başkanlığı'nın Yenikapı'daki iftar programına katıldı. Yıldırım, konuşmasında şunları söyledi:

BİR KEZ DAHA GÖRDÜM: Otuz üç gün oldu görevdeyim. Bu süre içerisinde yurdun her köşesine gittim, özellikle de Doğu ve Güneydoğu'da vatandaşlarımızla hasbihal etme, onlarla iftar sofrasında bulunma fırsatı oldu. Gördüm ki bir kez daha, Türk milleti büyük millet, büyük bir ülke. Çünkü Güneydoğu'da yaşayan vatandaşlarımız asla ve asla terörün oyununa gelmemekte kararlı. Devletiyle, milletiyle tasada ve sevinçte beraber olmayı kabul etmiş ve bu yönde hiçbir tereddüdü yok.

MİLLETİMİZİ AYIRMAZLAR: Yıllardır içeride ve dışarıda dostlarımız bize 'Barışa bir şans tanıyın. Barışa bir imkan verin...' İşte o imkan da verildi, gördük ki terör örgütünün ne Kürtler gibi bir derdi var ne Türkiye gibi bir derdi var. Bunlar ne yerli ne milli, bunlar uluslararası güçlerin taşeronu olarak, Türkiye'de milleti birbirine düşürmek için her türlü ahlaksızlığı, adiliği icra ediyorlar ama ne yaparlarsa yapsınlar, bu yol çıkmaz yoldur, bu yol asla ve asla milletimizi birbirinden ayıramayacaktır.

DAHA FAZLA YATIRIM: Şimdi kırsal kesimde de bunların bütün yuvalarını dağıtıyoruz. Bundan sonra artık kalkınma için daha fazla iş için, daha fazla yatırım için, hem doğuya, hem batıya, yurdun her köşesine gece gündüz demeden yatırımları gerçekleştireceğiz, hizmetleri götüreceğiz. Böylelikle bin yıldan beri bu topraklarda kader birliği yapmış milletimizi önümüzdeki hedeflere doğru, 2023 hedeflerine doğru hep birlikte emin adımlarla ulaştırmanın gayreti içinde olacağız.

İSTANBUL 2023'TE LONDRA'YI GEÇECEK
Yıldırım: Planlananlarla birlikte 2023 yılında İstanbul'un tam bin kilometre raylı sistemi olacak. Bu Londra'nın raylı sisteminin iki katından fazla demek. İstanbul'a da yakışır.

'GÜVEN VE İSTİKRARIN TEK YOLU BAŞKANLIK VE YENİ ANAYASADIR'
Biz buradayken o da (Cumhurbaşkanı Erdoğan) Anadolu'nun bir ücra köşesinde ülkemizin geleceği için, milletimizin birliği için hayatını vermekten asla tereddüt etmeyen askerlerimizin, polislerimizin arasında, onlarla iftar sofrasında. Cumhurbaşkanımıza ve bu ülke için hayatını ortaya koyan bütün güvenlik güçlerimize selamlarımızı gönderiyoruz. 14 yıl boyunca hem çalıştık, hem vesayetle mücadele ettik. Önümüze çıkan engelleri birer birer ortadan kaldırdık. Çok şey başardık ama işimiz bitmedi. Şimdi artık Türkiye'de güven ve istikrarı kalıcı hale getirmenin tek bir yolu kaldı, Başkanlık sistemi ve yeni anayasa. Yolları, köprüleri biz yaptık, gönüllere yollar yaptık, inşallah milletimizle birlikte Türkiye'nin başkanlık yolunu da birlikte açacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaşımız terörün oyununa asla gelmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN