Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeşlik iftarı

Şehit yakınları ile evlatları kandırılarak dağa kaçırılan aileler Batman’daki iftarda buluştu. Barış ve kardeşlik vurgusu yapan aileler, “Türk bayrağı dalgalanan her yerde birlik beraberlik olduğunu anlatmak için buradayız” mesajı verdi

Giriş Tarihi: 27.6.2016
Kardeşlik iftarı
Batman'da şehit anneleri ile çocukları kandırılarak dağa kaçırılan aileler, önceki akşam "kardeşlik iftarı"nda bir araya geldi. Alternatif Politikaları Merkezi'nce, Petrolleri Kristal Park'ta düzenlenen iftara 'nin birçok ilinden şehit ve gazi aileleri ile çocukları kandırılarak dağa kaçırılan aileler katıldı. Birlikte oruç açan aileler barış ve kardeşlik mesajı verdi.

KARDEŞLİK VE HUZUR İÇİN
Alternatif Politikalar Merkezi Başkanı Mahmut Koçak, 'de terörle mücadele konusunda 78 milyonun kararlılığını gördüklerini belirterek, şunları kaydetti: "Çocuklarımıza sahip çıkmamız lazım. Teröristle mücadeleyi güvenlik güçleri en başarılı şekilde zaten gerçekleştiriyor, tek teröristi bırakmazlar. Tek dileğimiz, Türkiye'de kardeşliğin, huzurun pekişmesi, terörün tamamen ortadan kalkması, Almanya'daki, İsviçre'deki insanların yaşam standartları ile Hakkârimiz'deki, Batmanımız'daki vatandaşlarımızın da huzur ve güvenlik içinde yaşamalarıdır." Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kırmataşlı da teröre karşı "Kahrolsun Kürtler" demediklerini, "Kahrolsun PKK" dediklerini belirterek, ülkede Kürt değil, PKK sorunu bulunduğunu anlattı. Şehit Zafer Kızıltaş'ın annesi Makbule Kızıltaş da hislerini, "Bir daha şehitler olmasın, analar ağlamasın. Biz gördük, Allah başkasına bu acıyı göstermesin. Anneler ağlamasın" diyerek anlattı. Terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırılan Fatih Eren'in ağabeyi Erhan Eren ise "Çözüm sürecinde Diyarbakır'da barış güvercinleri uçuran bu anneler, bugün de aynı güvercinleri uçurmak istiyor" dedi. Barış, kardeşlik ve dayanışma iftarında bir araya geldiklerini belirten Eren, şunları söyledi: "Daha önce çocuklarının geri gelmesi için eylem yapan anneler ile şehit anneleri, birlikte buradan Türkiye'ye barış ve kardeşlik mesajı vermek için bir araya geldi. Barışı, kardeşliği, huzuru, birliği, beraberliği en fazla bu günlerde vurgulamamız gerekiyor."

TÜRKİYE FORMASI HEDİYE
Birlik, beraberlik ve kardeşlik için geldiklerini anlatan şehit Jandarma Pilot Üsteğmen Murat Saraç'ın babası Fuat Saraç da daha önce Diyarbakır, Şırnak ve Mardin'e gittiklerini ifade ederek, "Türk bayrağının dalgalandığı her yerde kardeşlik, birlik, beraberlik olduğunu anlatmak için buralardayız" dedi. Konuşmaların ardından Mahmut Koçak, davetlilere Türkiye forması hediye etti.

'ANNELER AĞLAMASIN'
Şehit yakınları iftarda, "Başka anneler bu acıları yaşamasın" mesajı verirken, çoçukları terör örgütünce kandırılan aileler de barış ve kardeşlik vurgusu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeşlik iftarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN