Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teröristlerden yandaşlarına "uyuşturucuyu yakın talimatı"

'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya ve finans kaynağı uyuşturucuya yönelik operasyonda, ele geçirilen 11 milyon 59 bin kök Hint keneviri, 1 ton 490 kilogram kubar esrar imha edildi. Teröristlerin telsiz konuşmalarında, yöredeki köylerde yaşayan yandaşlarına esrarları yakmaları yönünde talimat verdiği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 27.6.2016 10:17 Güncelleme Tarihi: 27.6.2016 15:28
Teröristlerden yandaşlarına uyuşturucuyu yakın talimatı

'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca gerçekleştirilen müşterek operasyon başarıyla yürütülüyor.

Diyarbakır 7'nci Kolordu Komutanlığının sevk ve idaresinde 24 taburun katılımıyla Lice ve civar bölgelerde 23 Haziran'da başlatılan "Bayrak-14 Şehit Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu" devam ediyor.

PKK'NIN UYUŞTURUCUDAN SAĞLADIĞI GELİR ŞOKE ETTİ!

11 MİLYON 59 BİN KÖK HİNT KENEVİRİ İLE 1 TON 490 KİLOGRAM KUBAR ESRARIN İMHASI TAMAMLANDI

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütüne büyük darbe vurulan operasyonun ilk 4 gününde, çok sayıda mühimmat ve el yapımı patlayıcı ele geçirilirken, belirlenen sığınak, barınak, depo alanları ile kenevirler imha ediliyor. Bugüne kadar ele geçirilen 11 milyon 59 bin kök Hint keneviri ile 1 ton 490 kilogram kubar esrarın imhası tamamlandı. Ayrıca, 56 farklı alanda 2 milyon 857 bin kök kenevirin tespit edildiği, söz konusu noktalarda kenevir söküm ve imha çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

77 ARANAN ŞAHIS YAKALANDI

19 Haziran'dan bu yana bölgede 8 bin 498 araç ve 18 bin 793 kişi kontrol edildi, 77 aranan şahıs yakalandı. 5 şüpheli "uyuşturucu ticareti yapmak, terör örgütüne yardım ve yataklık" suçundan tutuklanırken, 2 şüpheli gözaltına alındı, zanlıların üzerinde tabanca ve 3 av tüfeği ele geçirildi.

ESRARIN YAKILMASI TALİMATI VERİLDİ

zaman sıcak temas sağlanan teröristler, güvenlik personelinin ilerleyişini engellemek için ormanlık alanları ateşe vererek kaçıyor. Güvenlik güçlerince kaydedilen teröristler arasındaki konuşmalarda, örgüt mensuplarının yöredeki köylerde yaşayan yandaşlarına geçen yıl operasyonlar dolayısıyla ellerinden çıkaramadıkları esrarları yakalanmamaları için yakarak imha etmeleri yönünde talimat verdiği ortaya çıktı.

Öte yandan, teröristlerce yakılan ormanlık alanlar, güvenlik güçlerince görüntülendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröristlerden yandaşlarına "uyuşturucuyu yakın talimatı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN