Bakanı , Brüksel'e gidiyor

Avrupa Birliği () Bakanı ve Başmüzakereci Ömer , resmi temaslarda bulunmak üzere 28-30 Haziran tarihlerinde Brüksel'e gidecek.

Giriş Tarihi: 28.6.2016 15:35
AB Bakanı Çelik, Brüksel'e gidiyor

Bakan , Brüksel temasları kapsamında Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden sorumlu AB Komiseri Johannes Hahn, İnsani Yardım ve Kriz Yönetiminden sorumlu AB Komisyonu üyesi Christos Stylianides, Göç, İçişleri ve Vatandaşlıktan sorumlu AB Komiseri Dimitris Avramopoulos, AB Dış Politika ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ve Avrupa Parlamentosu Avrupa Halk Partisi (EPP) Grubu Başkanı Manfred Weber ile görüşecek.

'VARSIN OLMAZ OLSUN VİZE MUAFİYETİNİZ'

DIŞİŞLERİ'NDEN "VİZE SERBESTİSİ" AÇIKLAMASI

VİZE SERBESTİSİ SÜRECİNE İLİŞKİN TOPLANTIYA KATILACAK

AB Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Çelik, 30 Haziran Perşembe günü '33-Mali ve Bütçesel Hükümler Faslı'nın müzakerelere açılmasına ilişkin '-AB Hükümetlerarası Katılım Konferansı'na ve akabinde ortak basın toplantısına katılacak. Çelik, Brüksel ziyaretinde ayrıca, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile yapılacak vize serbestisi sürecine ilişkin toplantıya katılacak. Bakan Çelik'in Brüksel temaslarında, Türkiye-AB ilişkilerinde son gelişmeler, İngiltere referandumu sonrası AB'deki gelişmeler, vize serbestisi süreci ve göç krizi konularında görüş alışverişinde bulunulacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB Bakanı Çelik, Brüksel'e gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN