Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mutabakatı imzalandı

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ile arasında yürütülen müzakerelerin ardından varılan mutabakata Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, saat 11.00'da bakanlıkta basına kapalı olarak imza attı.

Giriş Tarihi: 28.6.2016 11:13 Güncelleme Tarihi: 28.6.2016 15:25
Türkiye İsrail Mutabakatı imzalandı

Tarafların kendi merkezlerinde ayrı ayrı imzalayacakları mutabakat metnini, adına ise Dışişleri Bakanlığı Genel Direktörü Dore Gold İsrail Dışişleri Bakanlığı'nda imzalayacak. Başbakan Binali Yıldırım, mutabakat metninin Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Sinirlioğlu ve İsrailli muhatabı tarafından imzalanmasının ardından onay sürecinin başlayacağını, metnin İsrail kabinesi ile TBMM tarafından onaylanmasının ardından da karşılıklı büyükelçilerin atanacağını duyurmuştu

Türkiye İsrail Mutabakatı imzalandı

"ORTA DOĞU'DA BİR BARUT FIÇISI VAR"

Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın A Haber'e önemli açıklamalarda bulundu.

Caşın: "Türk Dış Politikasında ciddi bir vizyon değişikliği var bu sadece İsrail ve Rusya ile değil aynı zamanda Sayın Başbakan'ın da ifade ettiği gibi Mısır ile de ilişkilerin yeniden gündeme gelmesini getiriyor. Buraya nasıl gelindi diye baktığımızda "One minute" Davos'ta 6 sene sonra Roma uzlaşısını getirdi diplomatik olarak benim tespitim bu. Elçilerin göreve dönmesi çok önemli demek oluyor ki İsrail ile arasında şöyle bir gelişme var Netanyahu'nun ifadelerine bakalım, amaç yakın komşularına istihkak adası oluşturmak demek ki Orta Doğu'da bir barut fıçısı var İsrail'de bundan rahatsız" dedi.

"Orta Doğu'da bir barut fıçısı var"

İŞTE TÜRKİYE-İSRAİL ANLAŞMASININ DETAYLARI


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye İsrail Mutabakatı imzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN