Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abdullah Gül hain saldırıyı lanetledi

11. Cumhurbaşkanı Gül, "Mübarek ramazan ayında böyle bir katliamı gerçekleştirmeleri, bu zihniyetin İslam dininden ne kadar uzak olduğunu açıkça göstermektedir" açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi: 29.6.2016 15:13
Abdullah Gül hain saldırıyı lanetledi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün akşam Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısını kınayarak, "Mübarek ramazan ayında böyle bir katliamı gerçekleştirmeleri, bu zihniyetin İslam dininden ne kadar uzak olduğunu, kafalarını kendi uydurdukları batıl fikirlerle nasıl afyonlaştırdıklarını açıkça göstermektedir." ifadelerini kullandı. Gül, yazılı açıklamasında, derin bir üzüntü ve acıyla takip ettiği alçak saldırıyı planlayanları ve yapanları şiddetle lanetlediğini vurgulayarak, 'deki kaosun uzamasının sadece "Afganistan'ı Akdeniz kıyılarına taşımakla" kalmadığını, aynı zamanda başta olmak üzere tüm bölge ülkelerinin siyasi, ekonomik ve güvenlik istikrarını derinden sarstığını belirtti.

HAİN SALDIRIYA RUSYA'DAN TEPKİ

Abdullah Gül, şöyle devam etti:

"Mübarek ramazan ayında böyle bir katliamı gerçekleştirmeleri, bu zihniyetin İslam dininden ne kadar uzak olduğunu, kafalarını kendi uydurdukları batıl fikirlerle nasıl afyonlaştırdıklarını açıkça göstermektedir. Gelinen aşamada uluslararası toplumun ve bilhassa bölge ülkelerinin 'de siyasi bir çözüm üretilmesine yönelik gayretlerine yeniden ivme kazandırmaları gerekiyor. Türkiye olarak biz ise öncelikle teröre karşı birlik ve beraberliğimizi korumalı, terörle mücadelede önleyici istihbari çalışmalarımızı artırarak daha etkili ve akıllı politikalar geliştirmeli, bölgesel ve uluslararası işbirliği fırsatlarını değerlendirmeliyiz."

HAİN SALDIRI İLE İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Gül, İstanbul'un dünya kamuoyunun gündemine bu şekilde gelmiş olmasından ayrıca büyük bir elem ve ıstırap duyduğunu ifade ederek, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara acil şifalar diledi.

TERÖR SALDIRISININ KODLARI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdullah Gül hain saldırıyı lanetledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN