Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazzeli çiftçinin de yüzü gülecek artık

Gazze mutabakatı ve ambargonun hafiflemesiyle Filistinliler Gazze’de ürettikleri ürünlerini dış pazarda satıp dünya ticaretine entegre olabilecek

Giriş Tarihi: 29.6.2016
Gazzeli çiftçinin de yüzü gülecek artık
ve İsrail'in Gazze mutabakatı Filistinli çiftçinin de yüzünü güldürecek. İsrail'in ambargosundan dolayı ürününü dışarı satamayan Filistinliler, Gazze'de üretilen kesme çiçek gibi tarım ürünlerini 'nin de desteğiyle dünya pazarına çıkarabilecek.

TARIM ÜRÜNLERİ SATILACAK
Ankara ve Tel Aviv arasındaki ilişkiler 6 yıl sonra yeniden normale dönüyor. Başbakan Binali Yıldırım ve İsrailli mevkidaşı Netanyahu'nun eşzamanlı olarak yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Gazze'yi ayağa kaldırmak için bir çok hamle yapacağına dikkat çekti. Türkiye, diğer yandan Filistinli çiftçiler için de önemli hamleler yapacak. Ankara, İsrail ile müzakereler sürerken, Gazze'deki tarımın dış dünyaya açılmasını istiyordu. Gazze'yi iyileştirme çalışmalarının yanı sıra buradaki Filistinlilerin de üretime geçmesi ve tarım ürünlerini satabilmesi hedefleniyordu. Şimdi Gazze'ye yönelik ambargonun yumuşamasıyla birlikte, Filistinli çiftçinin de dünya ticaretine entegre olabilmesinin önü açılmış oldu. Ambargodan dolayı özellikle Gazzeli çiftçi ne dışarıya ürün ihraç edebiliyor ne de dışarıdan herhangi bir insani malzeme alabiliyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazzeli çiftçinin de yüzü gülecek artık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN