Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalimanı saldırısında ölen Hüseyin Öğretmen’in hayat hikayesi yürek burktu

Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybeden lise öğretmeni Hüseyin Tunç'un yetim olarak büyüdüğü, öğretmenlerinin yardımlarıyla okuduğu ve kardeşlerini de kendisi okuttuğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 29.6.2016 18:55 Güncelleme Tarihi: 29.6.2016 19:04
Havalimanı saldırısında ölen Hüseyin Öğretmen’in hayat hikayesi yürek burktu

Tunç'un annesi, "Başka anaların ciğeri yanmasın. Ben onu yetimlikle büyüttüm, sokaklardan ekmek toplayarak büyüttüm" dedi.

ATATÜRK HAVALİMANI ÇALIŞANLARININ GÖZYAŞLARI

Havalimanı'nda dün meydana gelen ve 41 kişinin hayatını kaybettiği bombalı terör saldırısında hayatını kaybedenlerden Hüseyin Tunç'un (28) hayat hikayesiyle ilgili yürek burkan detaylar ortaya çıktı. Kağıthane Gültepe Endüstri Meslek Lisesi'nde öğretmenlik yapan Tunç'un 5 yaşında yetim kaldığı, 3 kardeşinin olduğu, öğretmenlerinin maddi ve manevi desteğiyle okutulduğu öğrenildi. 4 yıllık öğretmen olan Tunç, yetim kardeşlerini okutuyordu.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA CANLI BOMBA SALDIRISINDA ÖLENLERİN KİMLİKLERİ.

"SOKAKLARDAN EKMEK TOPLAYARAK BÜYÜTTÜM"
Hüseyin Tunç'un annesi Gülsen Tunç, evladını ne kadar zor şartlarda büyüttüğüne çekerek, "Buna bir dur desinler. Başka anaların canı yanmasın. Ben onu yetimlikle büyüttüm, sokaklardan ekmek toplayarak büyüttüm. Yetimdi, büyüttüm. Topladım, yedirdim, giydirdim, okuttum ben yavrumu. Ekmek sahibi ettim, ekmeğini yemeye koymadılar" şeklinde konuştu.

ARKADAŞLARINI ALMAYA GİTMİŞ
Anne Gülsen Tunç, oğluyla arasında geçen son diyalogdan da bahsederek, "Havalimanı'nda öğretmen arkadaşları varmış. Okuldan geldi, biraz uyudu, kalktı. Oğlum, 'Anne, havalimanında arkadaşlarım var. Yarın açılışımız var. Almaya gideceğim' dedi. 'Oğlum, gitme' dedim. 'Anne, gider gelirim. Ne olacak?' dedi, gitti. Gitti, daha da gelmedi" dedi.

Olaydan nasıl haberdar olduklarını da anlatan Gülsen Tunç, "Arkadaşı aradı, öğretmen arkadaşı. Buradan beraber gitmişlerdi. İlk saldırıdan sonra konuşmuşlar. 'Sıkıntı yok, ben iyiyim. Sana da sahurluk alıp geliyorum' demiş. Sonra da bir daha haber alamadığını söyledi" ifadelerini kullandı.
Hüseyin Tunç'un dayısı Zekeriya Sivriuzun da, yeğeninin vurularak öldürüldüğünü belirterek, "Vurmuşlar. Taramışlar. Kaçıyormuş, patlamada bir şey olmamış. Kaçarken taramışlar çocuğu" şeklinde konuştu.

Hüseyin Tunç'un kardeşlerinden biri olan Elif ise, gözyaşları içerisinde, "Ağabeyim eskiden 'te öğretmendi. Oradan buraya ataması oldu. Kilis'ten arkadaşları buraya gelecekti. Onları almaya gitti. Tam oraya girdiği an terör kurbanı oldu ağabeyim" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalimanı saldırısında ölen Hüseyin Öğretmen’in hayat hikayesi yürek burktu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN