Demirtaş ve Yüksekdağ ifadeye çağrıldı

Cumhuriyet Başsavcılığı Talimat Bürosu, Mersin, Midyat ve Kayseri Cumhuriyet Başsavcılıklarının yürüttüğü soruşturmalar kapsamında HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ'ı ifadeye çağırdı.

Giriş Tarihi: 30.6.2016 14:45 Güncelleme Tarihi: 30.6.2016 16:50
Demirtaş ve Yüksekdağ ifadeye çağrıldı

Cumhuriyet Başsavcılığı Talimat Bürosu, Mersin, Midyat ve Kayseri Cumhuriyet Başsavcılıklarının yürüttüğü soruşturmalar kapsamında, HDP Eş Genel Başkanları ve Figen Yüksekdağ'ı ifadeye çağırdı. Alınan bilgiye göre, Mersin ve Midyat Cumhuriyet Başsavcılıkları "hakaret" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından hakkında yürütülen dört soruşturmaya ilişkin Demirtaş'ın ifadesinin alınması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Talimat Bürosuna yazı gönderdi.

KAMU GÖREVLİSİNE İFTİRA SUÇUNDAN İFADESİ ALINACAK

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı da "kamu görevlisine iftira" suçundan hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, Yüksekdağ'ın ifadesinin alınması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına talimat yazdı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Talimat Bürosundan, Demirtaş ve Yüksekdağ'a, ifade vermeleri için posta yoluyla tebligatta bulunulacağı öğrenildi.

DEMİRTAŞ VE YÜKSEKDAĞ'IN FEZLEKESİ SAVCILIĞA ULAŞTI

DEMİRTAŞ'TAN SAVCILARA: DAVETİYE GÖNDERMEYİN, GELMEYECEĞİZ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş ve Yüksekdağ ifadeye çağrıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN