Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte o kahraman

İşte o kahraman polis
Havalimanı'nı kana bulayan terör saldırısında, pasaport i Y.D. teröristlerden birini vurarak, onlarca insanın hayatını kurtardı ve bilançonun daha da agırlasmasının önüne geçti. Canı pahasına teröriste müdahale eden polis memuru kendisi de yaralandı. Ameliyatla dalagı alınan Y.D., kendine geldikten sonra ilk is annesini arayıp "Iyiyim" dedi. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülere göre Atatürk Havalimanı'na giren canlı lardan biri, elindeki Kalasnikofla saga sola ates etmeye basladıgında, pasaport polisi Y.D., bir an bile tereddüt etmeden teröristin arkasından kosmaya basladı. Polis memuru Y.D., "Yere yatın" diyerek vatandasların hedef küçültmesini de sagladı. H kontuarına kadar gelen terörist, bilet satıs ofislerinin oldugu yere bir el bombası fırlattı. Y.D. teröristi tabancasıyla vurdu. Yerde kıvranan teröriste yaklasan polis memuru, saldırganın üzerinde bomba oldugunu fark edince uzaklastı. Terörist bu sırada üzerindeki bombayı patlattı ama çevresinde kimse olmadıgı için amaçladıgı zararı veremedi.

VURULDUĞUMU ANLAMADIM
Kahraman polis memuru Y.D., o sırada yasadıklarını hastaneye ziyarete gidenlere anlattı. Teröristin kursun sıka sıka geldigini görünce ates ettigini ifade eden Y.D., "O sırada ben vurulmusum, farkında degilim. Geçerken vurup indirdim. Basına gittigimde bomba düzenegini görünce uzaklastım" dedi. Intihar bombacılarından birini vuran polis memuru için dünya basını da 'kahraman ifadesini' kullandı. ABD merkezli CNN televizyonu, "Kahraman bir polis, intihar bombacılarından birinin kendisini kalabalık içinde patlatmasını engelledi" dedi. Ingiliz Daily Mail gazetesinin internet sitesinde de polisin bombacıyı vurma anına dair görüntüler yayımlandı ve "Korkusuz polis, terörist kovalayıp böyle vurdu" denildi.
10'u yabancı 41 kişinin öldüğünü açıkladı. Merve Yiğit'in de dün hastanede yaşamını yitirmesiyle kayıp sayısı 42'ye çıktı. Saldırıda yer hizmetleri görevlisi 9 personel ve 5 taksici dahil 41 kişi can verdi. Bunlardan 37'sinin kimliği tespit edildi. Ölen 14 yabancınınsa, Suudi Arabistan, Irak, Tunus, Özbekistan, İran, Ukrayna, Ürdün vatandaşları olduğu öğrenildi. Bu yabancılardan üçü aynı zamanda Türk vatandaşı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ da, "Hastanelerde 128 kişi var. Bunların 41'i yoğun bakımda ama hepsinin hayati tehlikesi bulunmuyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte o kahraman polis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN