Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Bugünler dayanışma günüdür"

Başbakan , Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısıyla ilgili, "Milletim rahat olsun, moralimizi bozmayalım. Bugünler dayanışma günüdür, bugünler kardeşlik günüdür, bugünler acıları paylaşma günüdür. Bunlar da gelip geçecek." dedi.

Giriş Tarihi: 1.7.2016 14:04 Güncelleme Tarihi: 1.7.2016 15:12
Bugünler dayanışma günüdür

Başbakan , Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısıyla ilgili, "Milletim rahat olsun, moralimizi bozmayalım. Bugünler dayanışma günüdür, bugünler kardeşlik günüdür, bugünler acıları paylaşma günüdür. Bunlar da gelip geçecek. Türkiye medeniyet yolculuğunda emin adımlarla ilerleyecek." diye konuştu. Başbakan Binali Yıldırım, "Bu yaşanan terör hadisesinden sonra bütün dünya bizimle kenetlendi, bizimle dayanışma içine girdi, birçok ülkeden, doğudan, batıdan, Afrika'dan, kuzeyden güneyden, hatta bizimle ilişkileri olmayan ülkeler dahi üzüntülerimizi paylaşmak için adeta yarıştılar. Avrupa'nın birçok yerinde Türk bayrağı dalgalandırıldı, bayraklar yarıya indirildi. Bu terör, inşallah insanlığın terörde herhangi bir çifte standart yapmadan, senin teröristin iyidir, benimki kötüdür diye bir ayrıma girmeden topyekun mücadele için bir milat olur. Biz yıllardan beri terörle mücadelenin sadece Türkiye'nin meselesi değil insanlığın meselesi olduğunu hep söyledik. Geç de olsa bunun fark edilmiş olması sevindirici bir şey." dedi.

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ GEÇİŞ ÜCRETİ 89 LİRA OLACAK

Yıldırım Osmangazi Köprüsüyle ilgili, "Ücret 89 lira olacak. Öyle söylendiği gibi 130-140 lira değil. Eğer Körfez'den dolaşsa, gemiyle gitse zaman ve yakıt kaybını dikkate alırsak köprü her bakımdan daha cazip. Köprüden geçti��imizde Gebze'den Gemlik'e kadar 20 dakika, yıl sonu Bursa'ya 45 dakika, 2018'in sonu da İzmir'e 2 saat 50 dakikada vatandaşlar varmış olacak. Bizim yeni ulaşım politikamızda 3 şey var; az yakıt, ez vakit, az nakit. İşte bu köprünün amacı da bu. Bu yolun hizmete girmesiyle yılda yaklaşık 800 trilyonluk bir tasarruf sağlanmış olacak." dedi.

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN OSMAN GAZİ KÖPRÜSÜ MESAJI

BAŞBAKAN YILDIRIM, SALDIRIDA YARALANANLARI HASTANEDE ZİYARET ETTİ

BAŞBAKAN YILDIRIM'IN TEBRİK KARTI GÜVENLİK GÜÇLERİNE ULAŞTI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bugünler dayanışma günüdür"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN