Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitler ve huzur için

Kur’an-ı Kerim’de bin den daha hayırlı gece olarak bildirilen Kadir Gecesi için yurdun dört köşesindeki camilere edildi. Milyonlar terör saldırılarında ölen şehitlerimiz ve ülkemizin huzuru için el açıp etti

Giriş Tarihi: 3.7.2016
Şehitler ve huzur için dua
Kur'an-ı Kerim'de bin den daha hayırlı gece olarak bildirilen Kadir Gecesi, tüm İslam aleminde olduğu gibi Diyarbakır'da da huşu içinde ihya edildi. Şehrin çeşitli semtlerinden gelen onlarca kadın, yaşlı ve çocuk, tarihi Ulu Camisi'ne etti. Vatandaşlar, cami içinde yer bulamayınca avluda namaz kılmak zorunda kaldı. Ellerini semaya kaldıran müminler, İslam aleminin huzuru, birlik ve beraberliği için etti. Teravih namazının ardından Sakal-ı Şerif, okunan dualarla açıldı. Sur İlçe Müftüsü Ramazan Tolan, "İnşallah bu gece, kötülüklerden, sıkıntılardan, terörden, bombalardan ve kötülüklerden kurtulmamıza vesile olur. Özellikle Sur'da uzun süre camilerimiz kapalı kaldı. Ulu Camii de bir müddet kapalı kaldı." dedi. Konya'da Kadir Gecesi nedeniyle 50 bin kişi, Selim Sultan Camisi önündeki Mevlana Meydanı'nda teravih namazı kıldı. Meydanda yer kalmaması üzerine cadde trafiğe kapatılıp, namaz kılanların saf tutması için alan oluşturuldu.

SELİMİYE DOLDU, TAŞTI
Mimar Sinan'ın 'ustalık eserim' dediği UNESCO Dünya kültür mirası listesinde yer alan Selimiye Camisi, Kadir Gecesi'nde aralarında Yunanistan ve Bulgaristan'dan gelenlerin de bulunduğu binlerce kişiyle dolup taştı. 10 bin kişilik olan Selimiye Camii tamamen dolarken, avlu ve bahçesinde de yoğunluk yaşandı. Kadınlar cami avlusunda kendileri için hazırlanan bölümlerde namaz kıldı. Samsun'da Atakum Eğitim ve Eğlence Merkezi'nde kurulan iftar sofrasında buluşan Atakumlular daha sonra 75. Yıl Camisi'nde gerçekleştirilen Kadir Gecesi Özel Programı'nda şehitler için dua etti. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde vatandaşlar, ibadetlerini yerine getirmek için camilere akın etti.

Halit TURAN - Gökhan EMREN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitler ve huzur için dua
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN