Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükerşen paraları tıkır tıkır yabancılara veriyor

Büyükerşen paraları tıkır tıkır yabancılara veriyor
Başbakan Binali , TÜLOMSAŞ'ın dünyanın en güzel vagonlarını 'de üretmesine karşın, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in yurt dışından tren setleri parçaları almaya devam ettiğini söyledi. Eskişehir'de toplu açılış töreninde konuşan Yıldırım, özetle şunları söyledi:
Biz işe Eskişehir'den başladık, hızlı demiryolunu, hızlı treni Eskişehir'e getirdik. 100 yıllık geçmişi olan TÜLOMSAŞ'ı da hayata tekrar döndürdük. Kapanmaya yüz tutmuş TÜLOMSAŞ bugün dünyanın bir çok yerine yeni nesil lokomotifler ihraç ediyor. En güzel vagonları yapıyor. Ve şimdi 2018'de yerli ve milli hızlı treni de yapan ve bir ilki başaran bir kuruluşumuz olacak. TÜLOKMSAŞ Eskişehir'in yüz akı olmaya devam ediyor.
Eskişehir'de TÜLOMSAŞ bunları yaparken, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı da yabancılardan tren setleri parçalarını almaya devam ediyor, tıkır tıkır paraları yabancılara veriyor. Bunu da Eskişehirliler bilsin istiyorum. Bizim herşeyimiz var. Dışarıya verecek tek kuruş paramız da yok.
Trafik sorunu çözüldü, Nabi hocam (Nabi Avcı) diyor ki, "belediye çözdü zannediyorlar". Katıldığı iftarda da Doğu ve Güneydoğu'nun ekonomisini canlandıracak paketin bugün açıklanacağını kaydeden Yıldırım, "Bakanlar Kurulu sonrası, emeklimize ve tüm kesimin hasretle beklediği müjdeyi vereceğiz" dedi.

'GAZZELİ ÇOCUKLAR İÇİN DE SEVİNÇLİYİZ'
Başbakan , resmi açılışın ardından ilk kez Osmangazi Köprüsü'nü vatandaşlarla birlikte kullandı. Yıldırım, gazetecilere şunları söyledi:
Köprüden şu ana kadar günde ortalama 60 bin araç geçti. Toplam geçiş 200 bini aştı. Çanakkale 1915 Köprüsü için önümüzdeki yıl 18 Mart'ta ilk kazmayı vurmayı hedefliyoruz.
Gazze'de yaşayan 1.5 milyondan fazla Filistinli kardeşlerimizin temel ihtiyaçlarını görmek onların bayram sevincine ortak olmak acılarını paylaşmak için 10 bin tonu aşkın insani yardımla bir gemi gönderildi. Kardeşlerimizin, çocukların bayrama biraz hüzünlerini azaltarak girmelerini sağlamak bizim en büyük sevincimiz olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükerşen paraları tıkır tıkır yabancılara veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN