Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan baba bize bayram hediyesi verdi

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Erdoğan baba bize bayram hediyesi verdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'de yaşayan Suriyeliler'e vatandaşlık verileceğini söylemesi en fazla Suriyeli'nin yaşadığı Şanlıurfa'da sevince neden oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriyeli mültecilere vatandaşlık hakkı verileceğini söylemesi başta Şanlıurfa'da yaşayan Suriyeliler olmak üzere mülteciler arasında sevinç yarattı. Şanlıurfa'nın Akçakale, Harran, Suruç ve Ceylanpınar ilçelerindeki çadır kentlerde ve şehir merkezlerinde yaşayan Suriyeliler, bu kararın kendilerini çok mutlu ettiğini söylediler. Kendilerine kapılarını açan 'ye şükran borçlu olduklarını belirten Suriyeliler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederek, "O bizim babamız. Hiçbir ülke bizi kabul etmedi ama bizlere kapılarını açtı" dediler. Çadır kentlerde yaşayan Suriyeli çocuklar da çok sevindi. Çocuklar "Artık istediğimiz Türk okuluna gidebileceğiz" diyerek sevinçlerini dile getirdi. Suriyeliler'e vatandaşlık verilmesi durumunda Şanlıurfa nüfusuna 500 bin kişi daha eklenecek.

'YATIRIM YAPARIZ'
Suriyeli Zeki Osman, "Türkiye'de vatandaşlık alan insanlar burada yatırım yapar. Vatandaşlık alan Suriyeli 'o zaman ben bu ülkenin vatandaşıyım burada yatırım yapabilirim' diyebilecek. Diploma sahipleri, doktor, mühendis ve işadamları vatandaşlık alırsa burada çalışma imkânı bulur burada yatırım yapar. Bu bize Sayın Cumhurbaşkanımızın bir bayram hediyesidir" diye konuştu.

'TÜRKİYE ARTIK VATANIMIZ'
Harran'daki konteynır kentte yaşayan ve savaştan önce Şam'da röntgen teknisyeni olarak çalışan Abu Ahmet (solda) ise Türkiye'ye geldikten sonra Almanya' ya gittiğini belirterek, "Orada rezil, perişan oldum. Tekrar bir yolunu bulup Türkiye'ye geri geldim. Burası bir cennet. Türk Devleti bize çok iyi bakıyor. 6 çocuğum var. Vatandaşlık verilirse mesleğime geri döner burada çalışırım. Türkiye artık bizim vatanımızdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan baba bize bayram hediyesi verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN