Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile davalar için uzlaştı

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Türkiye ile İsrail davalar için uzlaştı
Mavi Marmara saldırısı sonrası li yetkililer hakkında açılan davalar yaptırımla sonuçlanmayacak. İsrail Başkonsolosu Shai Cohen NTV'ye verdiği demeçte iki ülkenin bu konuda anlaşmaya vardığını söyledi. Cohen, Mavi Marmara saldırısıyla ilgili olarak İstanbul'daki mahkemelerde dönemin İsrail Genelkurmay Başkanı'nın da olduğu yetkililer hakkında açılan davalara değinerek "Türk tarafı ile hukuki açıdan bu davaların herhangi bir yaptırımla sonuçlanmayacağı konusunda anlaşıldı" dedi. İşte Cohen'in açıklamalarından öne çıkanlar:
Kesinlikle uzun süreli normalleşme olacak. Normalleşme her iki ülkenin ve bölgenin de yararına olacaktır. Ekonomik, ticari ve akademik konularda adım atılması gerekiyor. İlk bakan düzeyindeki temaslar ekonomi konusunda olacaktır. Enerji işbirliğini artırmak her iki ülkenin de çıkarına olacaktır. 8 milyar dolarlık bir ticaret hacminin 2-3 yıl içinde gerçekleştirilebileceğini düşünüyorum.
İsrail ve , Ortadoğu'nun istikrarı için anahtar ülkeler.
Suriye'de kimyasal silahlar bölgenin tamamı için çok tehlikeli. Suriye'nin geleceğine yönelik kararı da Suriye halkının vermesi gerekiyor.
ile Hamas'ın hiçbir askeri ya da terör aktivitesine izin vermeyeceği konusunda anlaşıldı. Şunu da anlamak gerekiyor; Türkiye Hamas'ın yaptıklarından sorumlu değil.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye ile İsrail davalar için uzlaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN