Vatandaşın ihbarı faciayı önledi!

'ın Kozluk ilçesinde, Ünsaldı Karakol Komutanlığı tarafından kullanılan yol güzergahına teröristlerce yerleştirilen el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi.

Giriş Tarihi: 5.7.2016 21:16 Güncelleme Tarihi: 5.7.2016 21:25
Vatandaşın ihbarı faciayı önledi!

Valiliğinden yapılan açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi maksadıyla ve bölge halkının da desteğiyle terör örgütü ile yapılan mücadeleye aralıksız devam edildiği belirtildi.

Açıklamada, Kozluk ilçesi Gürpınar Köyü ile Yankılı köyü arasında bulunan ve Ünsaldı Karakol Komutanlığı tarafından kullanılan yol güzergahına PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcı düzeneği yerleştirildiğine dair ihbar alındığı bildirildi.

Operasyonda, biri 12 kilogramlık, 4'ü 2 kilogramlık mutfak tüpü, 25 kilogram çivi ve yaklaşık 25-30 kilogram amonyum nitratla hazırlanmış el yapımı patlayıcı düzeneğinin tespit edilerek etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Açıklamada, "Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamak maksadıyla terörle mücadele kapsamında yürütülen tüm faaliyetlere kararlılıkla devam edilecektir." ifadesine yer verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaşın ihbarı faciayı önledi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN