ve terör mesajı

Giriş Tarihi: 10.7.2016
Suriye ve terör mesajı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, zirve kapsamındaki oturumlarda özellikle terörle mücadele ve sorunuyla ilgili mesajlar verdi. Erdoğan, terörle mücadele ve kaynaklı 'ye yönelik tehditlerin minimize edilmesi gerektiğini, bu konuda müttefiklerin sorumluluk ve yük paylaşımında bulunması gerektiğini vurguladı. Erdoğan, Suriye savaşının sona erdirilmesi, mülteci krizinin çözülmesi, DAEŞ ve benzeri terör örgütlerine karşı etkin mücadele edilmesi konusunda NATO üyesi ülkelerden beklentileri olduğunu söyledi. Erdoğan ayrıca, PKK, PYD, YPG gibi terör örgütlerinin hem Suriye hem de Türkiye açısından güvenlik tehditlerine yol açtığını bildirdi. Bütün terör tehditlerine karşı ortak mücadelenin önemine işaret eden Erdoğan, Avrupa'nın güvenliğinin Türkiye sınırlarında ve ötesinde başladığına dikkat çekti.

STOLTENBERG İLE GÖRUŞME
Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile de zirve kapsamında görüştü. Stoltenberg, Türkiye'nin Suriye sınırındaki güvenliğiyle ilgili hassasiyetlerini farkında olduklarını, müttefiklerinin Türkiye'nin savunmasına daha fazla katkı vermesi konusunda gerekli girişimlerde bulunduğunu ifade etti. Tayyip Erdoğan da bu konuda somut adımlar beklediklerini söyledi. Suriye sınırında AWACS uçaklarının görev yapmasının önemli bir adım olduğunu ancak yeterli olmadığını belirten Erdoğan, daha fazla güvenlik çemberi oluşturulması gerektiğini, bunun sadece Türkiye'nin değil NATO'nun güvenliği için olduğu mesajını verdi. NATO zirvesi dün sona erdi.

ERDOĞAN, BULGAR BAKANA SİGARAYI BÖYLE BIRAKTIRDI
Sigara karşıtlığıyla bilinen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, NATO zirvesinde Bulgaristan Dışişleri Bakanı Daniel Mitov'u sigara içme kabininde görünce sigarasını alarak sigarayı bırakma sözü aldı. Mitov da sigara paketini imzalayarak Erdoğan'a verdi. Mitov'un sigarayı bıraktığı ana, mevkidaşı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da şahitlik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye ve terör mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN