Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhaliflerin yeni yol haritası belirleniyor

Giriş Tarihi: 11.7.2016 15:17
Muhaliflerin yeni yol haritası belirleniyor

Sinan Oğan, Meral Akşener, Koray ve Ümit Özdağ, "Delegelerden yeniden imza toplanması" konusunun öncelikli olarak görüşülmesinin beklendiği toplantı için bir araya geldi. Muhaliflere göre, yeniden imza toplanması kararı alınması halinde, iki günde delege imzalarının tamamlanması ve bir ay içerisinde de seçimli olağanüstü kongreye gitmek mümkün.

Çağrı Heyeti'nce yapılan kongrede, 10 Temmuz'da seçimli olağanüstü kongreyi toplama kararı alan ancak yargı kararları nedeniyle bunu gerçekleştiremeyen 'li muhalifler, delegelerden yeniden imza toplanması konusunu görüşmek üzere, bir araya geldi.

DELEGELERDEN YENİDEN İMZA TOPLANMASI GEREKİYOR

Sinan Oğan, Meral Akşener, Koray ve Ümit Özdağ'ın katıldığı toplantıda konuşulacak konuların başında, delegelerden yeniden imza toplanması geliyor. Muhalifler, yeniden imza toplanması kararı alınması halinde, iki günde delege imzalarının tamamlanarak, bir ay içerisinde de seçimli olağanüstü kongreye gidilebileceği görüşünü savunuyor.

ÜZERİNE KONUŞACAK ÇOK ŞEY VAR

Bir otelde düzenlenen toplantıya, ilk olarak genel başkanlığa adaylığını açıklayan isimlerden Sinan Oğan, geldi. Oğan, gazetecilerin sorusu üzerine, tek bir yol haritası değil, üzerinde konuşulacak pek çok konu bulunduğunu belirterek, bu konuların masaya yatırılmasının ardından bir açıklama yapacaklarını kaydetti.

MHP'DE MUHALİFLERİN İKİ YENİ KAOS PLANI

TOPLANTILAR DÜZENLİ OLARAK YAPILIYOR

Sinan Oğan, bir gazetecinin, "Meral Hanım'ın bayramlaşmasında siz yoktunuz" şeklindeki hatırlatması üzerine, "Arkadaşlar gündemle ilgili konuşalım, 'geçmişte şu oldu bu oldu' bunlar bugün gündemimizde yok." dedi. Genel başkanlığa adaylığını açıklayan bir diğer isim, Ümit Özdağ ise bugün MHP Genel Merkezi'nde Başkanlık Divanı toplantısı gerçekleştirileceğinin anımsatılması üzerine, bu toplantıların düzenli olarak yapıldığını belirtti.

İHRAÇLAR KESİNLEŞMEDEN KONUŞULMAZ

Özdağ, bir gazetecinin "İhraçlar konusunda bir şey söyleyecek misiniz?" sorusu üzerine, "Bakalım. Olmayan şeyle ilgili konuşulmaz." karşılığını verdi. Genel başkanlığa adaylığını açıklayan Meral Akşener ve Koray Aydın ise gazetecilerin Ramazan Bayramı'nı kutladı, ancak sorularını yanıtsız bıraktı.

"FETÖ MHP'DE TABAN OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhaliflerin yeni yol haritası belirleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN