Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen mafyatik bir örgütlenme

’de Fetullah Gülen’e karşı yürütülen soruşturmada Türkiye’nin avukatı olan Robert Amsterdam: Gülen kendini kurban gibi göstermeye çalışıyor ama bir suç örgütü söz konusu. 35 yıllık kariyerimde böyle karmaşık bir yapı hiç görmedim

Giriş Tarihi: 12.7.2016
Gülen mafyatik bir örgütlenme

'de Fetullah Gülen'e karşı yürütülen soruşturmada Türkiye'nin avukatlığını üstlenen Robert Amsterdam SABAH'a konuştu. Amsterdam, FETÖ'nün mafyatik bir örgütlenme olduğunu ve ABD derin devleti tarafından korunduğunu söyledi: "Gülen, yalnızca Türkiye için değil ABD için de ulusal bir tehdit. Gülen grubu 35 yıllık kariyerimde gördüğüm en karmaşık yapı diyen Amsterdam, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"ABD'NİN DE MİLLİ MESELESİ"
"Bu mesele artık ABD'nin milli meselesi. Gülen ABD için de ulusal tehdit. Gülen grubu teşkilatının sistematik olarak ABD'yi aldattığını ve suç işlediğini gözler önüne serdik. Gülen, kendini bir kurban gibi göstermeye çalışıyor. Gülenciler bunun her ne kadar siyasi sindirme olduğunu ve insan haklarına karşı olduğunu söyleseler de, gerçekte bir suç örgütüne karşı yürütülen mücadele söz konusu. Bu örgüt de sadece Gülen'den oluşmuyor. Türkiye'deki soruşturmalardan kaçıp ABD'ye gelen örgüt yöneticileri ve uzun yıllardır Gülen'in yanında bulunanlar da bu soruşturmaya dahil edildi.

Gülen mafyatik bir örgütlenme

"GÜLEN BİR SUÇ ÜSTADI"
Gülen'in iadesi gibi konular ABD ve Türkiye arasında olan meseleler. Biz ABD'deki suç faaliyetlerine odaklanmış durumdayız. Her gün eyalet ve devlet başsavcılarıyla, iç güvenlik kurumlarıyla bu sorunları konuşuyoruz. Türk öğretmenlerin maaşlarından kesinti yapıyor ve bu parayı ABD'de çeşitli politikacılara bağış adı altında dağıtarak sistemli bir şekilde nüfuz edinmeye çalışıyorlar. Politikacıları ele geçirmekle beraber, bu politikacıların, okullarında fotoğraf çektirmesini sağlayarak, Türkiye'ye seyahatlarini ayarlayarak, onların üzerinden nüfuzunu artırma çabasındalar. Kongre, şu anda bu seyahatlari inceliyor. Bir suç işlerseniz, bunu gizlersiniz... Gülen'in bu konuda üstat olduğunu düşünüyorum.

"35 YILDA BÖYLE BİR ÖRGÜT GÖRMEDİM"
Gülen'in ABD'de belli kurumlarla veya örgütlerle ilişkisi olduğu tarafımca açık. ABD'yi siyasi bir kalkan olarak kullanıyor. CIA'nın Gülen'i Humeyni gibi kullandığını söylemem bir spekülasyon olur. Gülen teşkilatı 35 yıllık kariyerimde gördüğüm en karmaşık yapı. Buna benzer bir şey görmemiştim. Çok farklı bir örgüt, çünkü suç faaliyetlerinde bulunmalarına rağmen saklanmaya tenezzül bile etmiyorlar.
Fetullah Gülen'in yeşil kartının iptal edilmesi oldukça muhtemel ve bunun gerçekleşmesi için pek çok yol var. Örneğin, yeşil kart mülakatlarında, bahsi geçen okullara sponsor olduğu için ABD'ye bir eğitimci olarak kabul edildiğini biliyoruz. Fakat yeşil kart aldıktan sonra bu okullarla bir ilişiğinin olmadığını söyledi.

'ABD DERİN DEVLETİ KORUYOR'
"Türkiye'de olduğu gibi, ABD'de de bir derin devlet olduğunu düşünüyorum. Gülen'in bütün bunları derin devlet desteği olmadan yapması mümkün değil. Ayrıca, ABD hükümetinin de Gülen'e verdiği desteğin Türkiye'nin meşruiyetinin ihlali anlamına geliyor. Gülen, Türkiye için olduğu kadar, ABD için de ulusal bir tehdittir.

'HER ŞEY DELİLLERLE SABİT'
Eğer Kaliforniya'da Manolya Okulları ve Teksas'taki Ahenk Okulları hakkındaki şikâyetnameleri okursanız, ikisine ait toplam 50 sayfalık delil olduğunu göreceksiniz. Türkiye'deki insanların bizim bu davayı gerçeklere ve delillere dayandırdığımızı anlaması çok önemli. Vergilerle, göçmenlikle alakalı sorunlarla beraber, para aklama da delillerle sabit durumda.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen mafyatik bir örgütlenme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN