DAEŞ ve PKK’ya karşı neden ‘hayır’ dediniz

Giriş Tarihi: 13.7.2016
DAEŞ ve PKK’ya karşı neden ‘hayır’ dediniz

Başbakan Yıldırım CHP’nin ikiyüzlü tavrına dikkat çekerek, “2013’te DAEŞ ve PKK’ya karşı Meclis’te karar alınırken CHP niye ‘hayır’ oyu verdi. Önce cevap versinler sonra bize suçlamalarda bulunsunlar” dedi

Başbakan Binali Yıldırım dün Meclis'te partisinin grup toplantısında konuştu. Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

OYLAMANIN SONUCU BELLİ: Cumhurbaşkanımız Varşova'daki NATO Liderler Zirvesi'nde 'yi ve bölgeyi ilgilendiren üç önemli mesaj verdi. Bunlardan biri Suriye meselesi. Şimdi ana muhalefet partisi bizi DAEŞ ile ilgili soru yağmuruna tutuyor. Bana "Siz şöyle yaptınız, bunların cevabını ver" diyor. Tek bir cevap veriyorum: 2013'te DAEŞ ve PKK'ya karşı Meclis'te karar alınırken CHP niye "hayır" oyu verdi, onun cevabını versin önce. Sonra bize terör örgütüyle ilgili suçlamada bulunsunlar. Kimin DAEŞ'e kimin PKK'ya müzahir olduğu, Meclis'te yapılan o oylamanın sonucunda belli. Yağma yok.KENDİ İÇİNİZE BAKIN: Irkçı akımlar bugün Avrupa'nın da Amerika'nın da başının belası. Siyahilerle güvenlik güçlerinin arasında yaşananları takip ediyoruz. Her şeyde 'ye yoğunlaşacağınıza biraz da kendi içinize bakın "Nerede yanlış yaptık"' diye. "Senin teröristin kötüdür benim teröristim" iyidir anlayışı, sonunda en büyük zararı, en büyük belayı sizin başınıza açacak. Artık Şam'ın güvenliği Paris'in, Londra'nın güvenliği İstanbul'un güvenliğidir, bunu dünya görmeli. Terör karşısında çifte standart artık terk edilmeli.

NORMALLEŞME SÜRECİ: Filistin'de perişanlık içinde yaşayan kardeşlerimize bir faydamız olacaksa, elbette mutabakata varırız. Bundan sonra elektrik olmayan, altyapısı bozulan, sanayisi, iş hayatı durmuş, sağlık hizmeti verilemeyen o bölgelerin tekrar ayağa kalkmasında başrolde olacak. Mutabakat bu hafta Meclis'in onayına sunulacak. Bundan sonra gerilimlerle, kavgalarla değil, dostluklarla bölgenin kalkınmasını, gelişmesini hedef alıyoruz. Bu anlayışımız sadece İsrail ile sınırlı kalmayacak, bölge ülkeleriyle de dostluklarımızı kalıcı olarak geliştirme yönünde çabalarımız sürecek.

REKOR: Atatürk Havalimanı'nda, bayramın son günü, cumhuriyet tarihinin rekor uçak inişi ve kalkışı oldu. 1443 uçak indi ve kalktı. Türkiye'yi terörle yıldırmak isteyenler bir kez daha Türkiye'nin gücünü görmüş oldu.ACİL'E KIZ BAKMAYA GİDİYORLAR
"Sağlıkta Türk modeli artık bugün dünyada herkesin merak ettiği, öğrenmek istediği modele dönüştü. Dün bir arkadaşımız söyledi. Acil servislere bayramda vatandaşlar tedavi olmaya değil, kız bakmaya gidiyormuş. Hastaneler o kadar şirin hale geldi ki orada dostluklar, yuvalar kuruluyor."

SREBRENİTSA KATLİAMI UNUTULMADI
Srebrenitsa katliamının 21. yıldönümü nedeniyle Meclis'te bulunan bir grup Bosnalı, Başbakan Yıldırım'ın yakasına "ölüm çiçeği" olarak tabir edilen ve Bosnalıların gömüldüğü toplu mezarların üzerinde çıkan çiçeği taktı. Yıldırım, "Srebrenitsa çiçeği soykırım kadar bir emanetini hatırlatıyor. Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç ne demişti, 'Ne yaparsanız yapın ama soykırımı unutmayın, unutturmayın.'"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DAEŞ ve PKK’ya karşı neden ‘hayır’ dediniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN