Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fethullah Gülen için 'na yazı gönderildi

Giriş Tarihi: 13.7.2016 18:39 Güncelleme Tarihi: 13.7.2016 20:05
Fethullah Gülen için Adalet Bakanlığı'na yazı gönderildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Fethullah Gülen'in iade talebi için 'na yazı gönderdi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik ana soruşturmasının şüphelisi Fetullah Gülen'in iadesi için ABD'ye gönderilecek dosya tamamlandı.

Başsavcılık kaynaklarından alınan bilgiye göre, iade dosyası, ABD adli makamlarına iletilmek üzere yarın na gönderilecek.

İade evrakında, Gülen'in kimlik bilgileri, suçlamalar, suç tarihleri ve yerleri, yüklenen suçlar için kanunda öngörülen ceza türleri ve miktarları ile Pensilvanya'daki adresinin yer aldığı öğrenildi. Ayrıca suçlamalara ilişkin açıklamalarda bulunulduğu belirtildi.

İŞTE FETÖ'NÜN BEYİN TAKIMI

Dosyada Fetullah Gülen'in "nitelikli dolandırıcılık", "resmi belgede sahtecilik", "iftira", "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama", "zimmet", "kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kaydedilmesi", "özel hayatın gizliliğini ihlal" ile "kişisel verileri hukuka aykırı kaydetmek" suçlarını işlediğine yer veriliyor.

"Suçun işlenişine ilişkin olgular" başlığı altında dosyada, "Şüpheli Fetullah Gülen'in kurup yönettiği cemaat; yargı, ordu, emniyet, bürokrasi içerisinde kadrolaşmıştır. Bu kadrolar dini istismar aracı olarak kullanmaktadır. Organizasyonu Fetullah Gülen yönetmektedir. Onun özel talimatları, yurt dışından özel kurye ile gelmektedir. Genel talimatları şifreli şekilde sohbet ve konuşma olarak yayınlanmaktadır. Ona bağlı örgüt üyeleri Türkiye'de her kurumda bulunmaktadır." ifadeleri yer alıyor.

FETÖ'CÜLER ÇILDIRDI

Dosyada, söz konusu cemaatin sınav sorularını önceden elde ederek, mensuplarının devlet kurumlarına yerleşmelerini sağlandığı da kaydediliyor.?

YURTDIŞINA KAÇAN FETÖ'CÜLER!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethullah Gülen için Adalet Bakanlığı'na yazı gönderildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN