Doğan’ın uyanıklığı başkana takıldı

Giriş Tarihi: 14.7.2016 12:35
Aydın Doğan’ın uyanıklığı başkana takıldı

Doğan’ın yargılandığı akaryakıt kaçakçılığı davasında Doğan gurubu avukatlarının dosyayı ’e götürmek üzere giriştiği bir hamle mahkeme başkanının kritik sorusu üzerin boşa çıktı

İşadamı Doğan ve 47 kişi hakkında, Petrol Ofisi'nde (POAŞ) örgütlü bir şekilde akaryakıt kaçakçılığı yaptıkları suçlamasıyla İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılırken bir dava da Gümrüğü'ndeki akaryakıt kaçakçılığı sebebiyle Mersin Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılmıştı. Mersin'deki davada sadece Doğan'ın kızı sanıktı.

Mersin Ağır Ceza Mahkemesi'nde bu güne dek 6 duruşma yapıldı. Aydın Doğan'ın İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki dünki duruşmada Aydın Doğan'ın avukatları Mersin'deki davayla İstanbul'dakinin birleştirilmesini talep etti. Yani talepleri yargılamanın Mersin'e gitmesiydi. Avukat Köksal Bayraktar, bir kişinin aynı suçtan iki kez yargılanamayacağını savundu.

"NEDEN MERSİN'DE BİRLEŞTİRME TALEBİNDE BULUNMADINIZ?"

Mahkeme başkanı Mustafa Karayıldız ise Mersin'deki mahkemede 6 kez duruşma yapıldığın, kendi baktıkları dosyanın ise birkaç ay önce mahkemeye ulaştığını ancak Mersin'le birleşme talebinin gelmediğini belirtti ve "Neden Mersin'de birleştirme talebinde bulunmadınız?"diye sordu. Bu soru üzerine ne diyeceklerini bilemeyen avukatlar zor duruma düştü. Duruşma da 23 Kasım'a ertelendi.

Kaynak: Sabah.com.tr

AYDIN DOĞAN HÂKİM KARŞISINDA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Doğan’ın uyanıklığı başkana takıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN